OCZAMI POŁOŻNEJ: Oczekiwania kontra rzeczywistość

Dla większości przyszłych matek poród jest wydarzeniem, które wiąże się z pewnymi oczekiwaniami. Zazwyczaj zostają one zweryfikowane przez rzeczywistość.

ciężarna

Każdy poród to wydarzenie wyjątkowe w życiu kobiety. I nieważne, czy zostaje się rodzicem po raz pierwszy czy kolejny już raz. Dla większości przyszłych matek to wydarzenie wiąże się, przeważnie, z dosyć dużymi oczekiwaniami. I jest wspaniale, gdy wizja porodu spełnia wszelkie wcześniejsze założenia. Może się jednak okazać, że porodowa rzeczywistość jest diametralnie inna od zaplanowanej wizji porodu.

Poród naturalny i zmedykalizowany

Oczekiwania: Zdarza się, że dla przygotowującej się do porodu ciężarnej jedynym słusznym zaplanowanym wyborem jest poród naturalny, bez zbędnej medykalizacji. Często jest w tym temacie bardzo dobrze przygotowana merytorycznie. Uczęszcza na zajęcia szkoły rodzenia, czyta fachową literaturę i doskonale orientuje się w tematach z zakresu rodzicielstwa bliskości. Pragnie wyłącznie porodu zgodnego z naturą, w kameralnej atmosferze i w towarzystwie bliskiej sobie osoby. W trakcie porodu planuje korzystać z pozycji wertykalnych i wyłącznie niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu. Jej wymarzonym miejscem porodu jest Dom Narodzin albo zacisze własnego domu. Szpital zaś zdecydowanie nie jest preferowanym miejscem narodzin oczekiwanego dziecka. Obowiązkowo tworzy plan porodu i wymaga, by każdy jego punkt był skrupulatnie wypełniony przez obecny przy porodzie personel medyczny.

A jaka jest rzeczywistość?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz