OCZAMI POŁOŻNEJ: Pozytywne narodziny

Poród może dawać kobiecie wiarę we własne możliwości i pewność, że poradzi sobie z innymi, trudnymi wyzwaniami w jej życiu.

mama i dziecko

Porody są różne. Tak jak kobiety, które rodzą swe dzieci. Dla jednych, wspomnienie porodu będzie się kojarzyło wyłącznie z nadludzkim wysiłkiem i najcięższym momentem w życiu. Ale są też takie, dla których urodzenie dziecka to coś najnaturalniejszego na świecie. I choć bywa trudno, to doświadczenie z tym związane daje im wyjątkową siłę i wiarę w swoje możliwości.

Obserwowanie, jak poród może mieć pozytywną siłę oddziaływania, bywa naprawdę fascynujące. Gdy myślę o takich narodzinach, od razu przypomina mi się jeden z takich wyjątkowych porodów.

Po zaledwie niecałym roku pracy w bloku porodowym, miałam szczęście przywitać na świecie córeczkę mojej znajomej. Jej mama, dla której był to pierwszy poród, jest ciepłą i bardzo pozytywnie nastawioną do życia osobą. Poza tym, jest też wyjątkowo zorganizowana i doskonale przygotowała się do narodzin córeczki. Wybrała wcześniej szpital, w którym miała urodzić swoje pierwsze dziecko oraz zapoznała się z położną, która planowo miała być przy jej porodzie. Zrządzenie losu sprawiło, że ten założony wcześniej plan uległ zmianie.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz