OCZAMI POŁOŻNEJ: Towarzysz rodzącej

Osoba towarzysząca rodzącej na porodówce dziś już nikogo nie dziwi. Stało się praktycznie normą, że w tej najważniejszej chwili w życiu kobieta jest wspierana przez kogoś bliskiego.

towarzysz rodzącej

Decyzja

Zbliżając się do magicznej daty porodu, chyba każda ciężarna staje przed typowym dylematem. Dotyczy on, sprawy prostej lecz i zarazem najwyższej rangi. Chodzi tu mianowicie o kwestię dotyczącą towarzyszenia bliskiej osoby na bloku porodowym. Warto, by kobieta odpowiednio wcześniej dobrze się zastanowiła czy woli być sama, czy też chce dzielić z kimś swój poród. 

Dlaczego jest to aż tak istotne? Odpowiedź jest, oczywiście, bardzo prosta. Poród jest jedną z najbardziej wyjątkowych i zarazem najbardziej intymnych chwil w życiu każdej kobiety. Decyzja o wspólnym celebrowaniu tej niezwykłej chwili powinna więc być naprawdę gruntownie przemyślana.

Dlaczego "nie"?

Za wyborem rodzącej by, swój poród przeżywać bez osoby towarzyszącej, bardzo często stoi sytuacja życiowa. Prozaicznie, rodzi sama bo nie ma nikogo bliskiego. Czasami nie jest w związku z ojcem dziecka, a w jej życiu brakuje osoby, która mogła by się cieszyć z narodzin.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz