OCZAMI POŁOŻNEJ: VBAC czyli naturalnie po cięciu cesarskim

Skrót VBAC (ang. Vaginal Birth After Cesarean) oznacza po prostu poród drogami natury po uprzednim cięciu cesarskim. Dla wielu kobiet znaczy jednak o wiele więcej. To spełnienie marzeń o doświadczeniu naturalnego porodu. Po co rodzić naturalnie po „cesarce”?

ciąża

Za świadomym wyborem naturalnej drogi porodu po cięciu cesarskim może stać wiele powodów. Kobiety często decydują się na takie rozwiązanie właśnie w związku z doświadczeniem wcześniejszego cięcia cesarskiego. U części z nich poprzedni poród wywołuje wyłącznie negatywne wspomnienia, boją się bólu pooperacyjnego i długiego okresu rekonwalescencji.

Kobiety, które nie chcą kolejnego cięcia cesarskiego to też dosyć duża grupa pań, która pragnie po prostu doświadczyć naturalnego porodu. W ich przypadku wcześniejsze cięcie cesarskie często nie było wymarzonym sposobem urodzenia potomka, a nagła decyzja o jego wykonaniu następowała w przebiegu wcześniejszego porodu drogami natury.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anonim
2015-02-13 22:39:29

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: VBAC czyli naturalnie po cięciu cesarskim

urodziłam dziecko po cesarce,,nie było większej ilosci personelu ani tym bardziej kontroli,ze wzgledu na przedłużający sie poród otrzymałam oksytocyne i jakoś sie ruszyło.dzieko urodziło sie twarzyczkowo i nikt z personelu nie zastanawial sie czy mkacica cala,bez wzgledu na ból porodowy nie żałuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-02-12 12:55:50

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: VBAC czyli naturalnie po cięciu cesarskim

Tuż przed planowaną cesarką zaczęłam rodzić naturalnie,nie wyobrażam sobie drugiego porodu inaczej niż cięcia, bardzo szybko doszłam do siebie a moje maleńkie dziecko nie było wymęczone porodem, ból po odejściu wód był nie do zniesienia i nie chce już tego doświadczyć nigdy więcej, po co ryzykować pęknięcie macicy albo męczyć sie pare godzin żeby i tak wylądować potem na stole? Tylko cesarka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz