Oczekując na drugie dziecko... (ZDJĘCIA)

Kiedy zdecydować się na drugie dziecko? Na pewno nieraz się nad tym zastanawiałaś. Obejrzyj cudowne zdjęcia mam oczekujących kolejnego potomka.

dzieci

Kiedy drugie dziecko?

Częste pytanie wielu mam brzmi: kiedy zdecydować się na kolejne dziecko? Najpierw trzeba rozważyć wiele czynników - emocjonalnych, finansowych i praktycznych. Jako matka musisz sama rozstrzygnąć, czy pogodzisz wychowanie dwojga maluchów. Jeśli już teraz ledwo znajdujesz czas, aby zaopiekować się jednym dzieckiem, z dwójką będzie bardzo trudno. Ważne, czy będziesz mogła liczyć na wsparcie rodziny, męża czy przyjaciół. Ale wiele osób uważa również, że im więcej dzieci, tym łatwiej. Starsze opiekują się młodszymi, a Ty wraz ze zwiększaniem się ilości obowiązków, stajesz się jeszcze lepiej zorganizowana.

Druga ciąża - mity

Na temat drugiej ciąży rozpowszechnionych jest sporo mitów, które mogą przyczynić się do odłożenia decyzji o kolejnym dziecku. Wiele mam chciałoby mieć dzieci rok po roku, ale myślą, że nie można zajść w ciążę, gdy karmi się piersią. Owszem, jeśli przestrzegasz restrykcyjnie zasad karmienia naturalnego, karmisz regularnie także w nocy i nie podajesz dziecku smoczka, to najprawdopodobniej w Twoim przypadku karmienie piersią zadziała jak antykoncepcja. Jednak przy odrobinie rozluźnienia się podczas stosowania tych zasad, Twoje szanse na ponowne zajście w ciążę rosną, bowiem poziom prolaktyny, hormonu hamującego zajście w ciążę, a wydzielającego się podczas karmienia, będzie się znacznie wahał. 

Mamy karmiące piersią myślą również, że jak zajdą w ciążę, to będą musiały zaprzestać karmienia piersią. Nie ma takiej potrzeby, chyba, że lekarz prowadzący ciążę zauważy jakieś niepokojące symptomy (duży spadek masy ciała, anemia) ze strony Twojego organizmu. I tu pojawia się również ważna kwestia - będąc w drugiej ciąży, ale także planując ją, bądź pod stałą opieką ginekologa lub położnej.

Drugie dziecko w brzuchu tak samo ważne jak pierwsze

Kontroluj swoje zdrowie tak, jakby była to pierwsza ciąża. Tak samo dbaj o siebie, zdrowo się odżywiaj, zażywaj dużo ruchu na świeżym powietrzu. Będziesz potrzebować jeszcze więcej siły, niż gdy oczekiwałaś pierwszego dziecka. Jedno pod Twoim sercem, a drugie czule całujące Twój brzuszek - taki rozbrajający widok stanie się Twoją codziennością.

DALEJ obejrzyj niewymownie urocze zdjęcia mam spodziewających się drugiego dziecka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz