Opieka nad ciężarną w Anglii

Polska współczesna emigracja na Wyspach jest bardzo liczna. Zapadają tam decyzje o powiększeniu rodziny, bowiem panuje powszechne przekonanie, że warunki ku temu są o niebo lepsze niż w Polsce. Dotyczy to także okołoporodowej opieki medycznej.

ciąża

Podejrzewasz ciążę, idź do lekarza rodzinnego

Jeśli kobieta wykonała już test ciążowy i jest on pozytywny lub jeśli podejrzewa, że jest w ciąży, nie umawia się na wizytę do lekarza ginekologa, tylko do przychodni do lekarza rodzinnego. On przeprowadzi wywiad, udzieli pierwszych porad na temat ciąży, powie, jak się odżywiać , poinformuje o opiece medycznej i zasiłkach, jakie przysługują przyszłej mamie. A jak potwierdzi ciążę? Jeśli kobieta ma przy sobie próbkę moczu, lekarz wykona test. Ale zapisze również na badania krwi i skieruje do położnej.

Położna prowadzi ciążę

Około 10 tygodnia ciąży przyszła mama przychodzi na wizytę do położnej. W niektórych placówkach kobietami ciężarnymi opiekuje się obstetrician czyli położnik a czasem lekarz rodzinny (GP). Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nic złego się nie dzieje, można w ogóle nie spotkać się z lekarzem ginekologiem. Na pierwszej wizycie położna zakłada kartę ciąży (w Anglii to jest teczka, w której trzyma się wszystkie wyniki badań i nosi się ze sobą na każdą wizytę), zadaje podstawowe pytania (która to ciąża, przebyte choroby i operacje, tryb życia, stan zdrowia ojca dziecka), pyta o datę ostatniej miesiączki i na jej podstawie wyznacza termin porodu. Informuje o darmowej opiece dentystycznej i darmowych niektórych lekach.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Wiki
2015-04-18 13:13:53

re: Opieka nad ciężarną w Anglii

Mało odkrywczy artykuł. Opisane badania i opieka nie jest niczym nadzwyczajnym. Ja w swojej praktyce w szpitalu raczej spotykam się z opiniami, że Polki mieszkające w Anglii wolą być pod opieką w ciąży właśnie Polsce. Co by się nie mówiło na naszą służbę zdrowia, to lekarze są wspaniali, opieka nad ciężarną jest naprawdę bardzo dobra i kompleksowa i w większości darmowa dla ubezpieczonych. Naprawdę nie mamy czego zazdrościć Anglii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz