Ośrodek preadopcyjny w Otwocku poszukuje wolontariuszy!

Maleńkie dziecko, oprócz podstawowej opieki, pielęgnacji i bezpieczeństwa, potrzebuje bliskości. Bez rozwijania więzi z najbliższymi traci zdrowie i radość życia.

adopcja

Do ośrodka preadopcyjnego w Otwocku pod Warszawą trafiają dzieci prosto z porodówek, okien życia i interwencji kryzysowych. To dzieci porzucone tuż po narodzinach lub kilka tygodni później, które w ośrodku znajdują opiekę i schronie oraz oczekują na adopcję.

W tym czasie, aby mogły jak najlepiej się rozwijać, potrzebują również czułości, bliskość, przytulenia i zabawy. Dlatego ośrodek regularnie poszukuje wolontariuszy mogący wspierać go w tych właśnie działaniach.

Jeśli masz czas i chęć lub znasz kogoś takiego, kto przyjeżdżałby do ośrodka na kilka godzin do kilku razy w tygodniu, podaj tę wiadomość dalej.

Ośrodek jest otwarty na wszystkich chcących zająć się maluszkami, obdarowując ich dobrymi emocjami.

Przed podjęciem wolontariatu należy zrobić badania kału w SANEPIDZIE oraz przynieść zaświadczenie od lekarza potwierdzające dobre zdrowie do wykonywania tego typu zadań.

Jak zapewniają pracownicy ośrodka, każde ręce się przydadzą. Proszę jednak o rozważną decyzję. Znane są już przypadki, gdy ktoś się zapalał do wolontariatu i… kończyło się na kilku przyjściach. Tymczasem dzieci potrzebują osób, z którymi będę mogły nawiązać więź. Poczuć się dobrze w ich ramionach, cieszyć się ze spotkania.

W Otwocku pracują m.in. panie, które odchowały już własne dzieci, ale też kobiety, które ich jeszcze nie mają.

Wolontariusze przyznają, że to wyjątkowa praca, która uczy pokory i cierpliwości i świetną lekcją przed wejściem w rolę rodzica, cioci lub babci.

Ośrodek można wesprzeć również finansowo. Każdy grosz jest ważny i przeznaczany na liczne potrzeby najmłodszych. Pieniądze można przelewać na konto: Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643, nr SWIFT: BIGBPLPW. 

JW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz