PALENIE PAPIEROSÓW W CIĄŻY - JAK TO JEST NAPRAWDĘ?

Skoro tyle się mówi, pisze o niebezpieczeństwie, jakie niesie palenie papierosów, dlaczego kobiety robią to nawet w ciąży?

palenie w ciąży

Wyobraź sobie taką sytuację: rodzisz w bólach – mniejszych lub większych, ze znieczuleniem lub bez, przez CC lub siłami natury – upragnionego maluszka. Podają Ci to maleństwo, kładą na brzuchu, otwierają się delikatnie małe oczka, dziecko czuje Twój zapach, Twoje bicie serca, czuje się bezpiecznie - błogo. Co robisz Ty? Niemal natychmiast wyjmujesz skądś zapalniczkę, wkładasz temu bobasowi papierosa do malutkiej buzi, odpalasz. Absurd? Na pozór tak. Ale tylko na pozór. Wiele z nas, kobiet, podobną krzywdę wyrządza swoim dzieciom w mniej bezpośredni sposób, jeszcze w ciąży. Jak? Paląc papierosy! To też brzmi absurdalnie? Nie wierzysz? A jednak!

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

juch
2015-12-04 10:19:25

re: PALENIE PAPIEROSÓW W CIĄŻY - JAK TO JEST NAPRAWDĘ?

Dla mnie wogóle palenie papierosów jest jakąś patologią. W szczególności w ciąży, matki są nieodpowiedzialne paląc w ciąży. A te co urodziły zdrowe dzieci mimo nałogu niech dziękują Bogu. Dlaczego uważam że należy w ogóle zrezygnować z papierosów, dlatego, że nawet jesli osoba uzalezniona zrezygnuje z papierosów na okres ciąży i tak nie zrezygnuje z nich po porodzie i dziecko i tak będzie biernym palaczem :/ przykre to jest ze tak głupie uzależnienie niszczy życie ... palących oraz biernych palaczy. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gosc
2015-12-04 17:49:19

Ale jesli matka rezygnuje z papierosow na okres ciazy i nawet po porodzie wraca do nalogu niekoniecznie jej dziecko staje sie biernym palaczem poniewaz niekoniecznie w obecnosci swojego dziecka musi to robic. Mozna na przyklad wyjsc na dwor czy tez na balkon . Jesli oczywiscie matka decyduje sie na karmienie piersia i zarazem zaczyna palic to owszem mozna nazwac to glupota bo wraz z pokarmem dostarcza dziecku substancje papierosowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz