Czy picie kawy w ciąży szkodzi dziecku?

Mała czarna - napój, który kochają miliony. Czy powinnaś unikać picia jej w czasie ciąży?

picie kawy w ciąży

Palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków w ciąży - zabronione surowo i na tym portalu nigdy nie będziemy tego relatywizować. Co więcej, lekarze zalecają, że najlepiej jest, gdy kobieta odstawi wszystkie używki zanim jeszcze zajdzie w ciążę, aby dać dziecku jeszcze doskonalszy start w przyszłość, w momencie, kiedy ma to największe znaczenie.

Są jednak rzeczy, które ciężarnej nie wydają się aż tak jednoznaczne. Łyk kawy? Kanapka w fast-foodzie na M? Rozmawianie przez telefon komórkowy - co w tym złego? I dlaczego powinna tak bardzo uważać na dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów i ciała? Żadna z nas nie jest w stanie świadomie skrzywdzić własnego dziecka, jednak niekiedy popełniamy błędy, wynikające wyłącznie z naszej nieświadomości. W tym artykule skoncentrujmy się na małej czarnej. Czy powinnaś unikać picia jej w czasie ciąży? 

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

elajza
2017-07-09 21:13:45

też odstawilam kawę i piję mama coffee, regularnie robię zapasy w rossmanie, balam się że pijąc normalną kawę mogę zaszkodizć dziecku, dlatego tez i herbatę odstawiłłam, colę bo w tym wszystkim niestety jest kofeina

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
klarra
2017-06-16 13:31:04

Dlatego ja odstawiłam kawę, na początku trochę mi brakowało tego smaku ale zaraz w rossmanie trafiłam na zbożową mama caffee, w smaku prawie identyczna jak kawa rozpuszczalna, a z mleczkiem jest smakowita no i przede wszystkim zdrowa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
2014-12-01 13:52:14

re: Jakich potencjalnych zagrożeń lepiej unikać będąc W CIĄŻY?

Kofeina nie uzależnia! Poparte to zostało badaniami. Na pewno nie jest wskazana maleństwu, ale nie piszcie herezji, że jest to narkotyk!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-11-29 22:07:28

re: Jakich potencjalnych zagrożeń lepiej unikać będąc W CIĄŻY?

Bez przesady nie popadajmy w paranoję bo okaże się zaraz, że w ciąży nie wolno nic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz