Picie kawy zbożowej w ciąży – czy to dobra alternatywa dla kawy naturalnej?

Poszukajcie wraz z nami alternatywy dla kawy naturalnej.

kawa zbożowa w ciąży

Ciąża to często ciężki okres dla wielbicielek kawy. Marzy im się filiżanka aromatycznego napoju, ale pojawia się strach, że napój ten zaszkodzi dziecku. Szukają więc alternatywy, która pozwoli im na zaspokojenie „głodu”. Co pić można bez ograniczeń, a czego lepiej unikać?

Kawa rozpuszczalna w ciąży

Kawa rozpuszczalna powstaje w wyniku upalenia, zmielenia i zaparzenia ziaren kawy. Zawiera mniej kofeiny i cholesterolu, ale również antyoksydantów, cennych dla organizmu człowieka.

Nie powstaje z ziaren wysokiej jakości. Często są to ziarna niedojrzałe, albo zgniłe czy robaczywe. By miała odpowiedni smak producent wyposaża ją w sztuczne barwniki, stabilizatory czy zagęszczacze. Zdecydowanie ze zdrowiem na niewiele wspólnego.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

opa
2017-08-16 16:28:54

Bardzo smaczną kawę znalazłam w rossmanie, mama caffee to zbożówka z witaminami i kw. foliowym. Zastępuje mi w zupełności kawę naturalną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kari
2017-06-26 22:00:14

nie wiedziałam że kawa zbozowa moze mieć tyle dobrych składników, sama muszę też wypróbowac, czasami podczas spotkań rodzinnych czy z kolezankami mam właśnie ochotę na kawę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2017-04-23 22:42:37

Mi znajoma położna wspomniała o tej kawie dla kobiet w ciąży. Kupiłam na próbę jedno opakowanie i faktycznie mi podeszła. Ani po niej nie miałam mdłości, ani serce nie waliło, jak po zwykłej. Smak najlepszy naturalny :) 3-4 dziennie wypijam, więc już dostarczam do organizmu też odpowiednią dawkę witamin i kwasu foliowego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kaśka
2017-04-20 19:00:58

tez zdarzało mi się pić tę kawę z rossmana mama coffe, ale moja siostra bardziej ją lubiła, mi jakoś odeszło wg od tego zapachu, ale siostra zadowolona była, bo mogła sobie robić przerwe na kawe i nie musiałą się martwić ze cos jej zaszkodzi, bo ta jets bezkofeinowa właśnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
hania
2017-04-18 13:53:53

kawa w ciąży

nie wszystkie zbożówki są smaczne, sporo ich przetestowałam w ciaży, kiedyś w rossmanie trafiłam na mama coffee i ta m inajbarsziej smakowała, lubię bardzo waniliową :) pachnie pięknie i nie szkodzi maleństwu, a do tego ma sporo witamin

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz