Po macierzyńskim na umowę śmieciową

Po powrocie z urlopu macierzyńskiego co szósta z nas dostanie umowę śmieciową. Niestety, prawo ściśle chroni kobiety tylko w czasie ciąży. Potem musimy o siebie zadbać same.

mama

Niewdzięczny los

Żona Norberta Maliszewskiego, politologa i komentatora życia politycznego, wróciła do pracy z urlopu macierzyńskiego. Czekała na nią do podpisania nowa umowa. Umowa śmieciowa. Maliszewski na swoim profilu na Twitterze napisał: „Często poruszałem temat umów śmieciowych, bo skarżyli się studenci. Paradoks - żonie po urlopie macierzyńskim zamienią etat na u śmieciową.”.

Panie Maliszewski, nie tylko pańską żonę spotkał tak niewdzięczny los. Co szósta Polka traci umowę o pracę po urlopie macierzyńskim. Aż 32% kobiet boi się, że ciąża przyniesie im problemy w pracy, a 16% słusznie boi się, że w ogóle straci pracę. Jak to wygląda od strony prawnej?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

SCHAB
2015-09-22 14:41:41

re: Po macierzyńskim na umowę śmieciową

ja się nie dziwię, że młode matki dostają tylko takie umowy. w dobie "śmieciówek" które są zawierane nieraz tylko dla zasiłku trzeba otworzyć matkom oczy (no bo czym to jest jak nie taką "ustawką"?? http://www.eporady24.pl/zakwestionowanie_umowy_zlecenia_przez_zus,pytania,16,99,8133.html )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz