Podczas ciąży komórki płodu na długo ZMIENIAJĄ MÓZG (i inne organy) MATKI!

W czasie ciąży dzieci wrastają w ciało mamy. Dosłownie i na wiele lat. Komórki płodowe wędrują po całym ciele matki i mogą przynieść wiele dobrego i dla równowagi - coś złego – dwie choroby, których wolałabyś uniknąć. Czy to w ogóle możliwe? Tak, są na to twarde dowody.

ciąża

Powtórka z genetyki: genotyp kobiet to XX, genotyp mężczyzn to XY. Żeby sprawdzić, czy w ciele kobiety (XX) są komórki płodowe, trzeba poszukać chromosomu Y. Komórki płodowe mogą pochodzić od córki lub syna, ale aby to potwierdzić, trzeba oznaczyć tylko te, których w organizmie kobiety na pewno nie powinno być, czyli Y.

Badanie patologów z Holandii

Naukowcy przeprowadzili szokujący eksperyment. Pobrali tkanki od 26 martwych kobiet, których zgon nastąpił w czasie ciąży lub tuż po porodzie. Wszystkie kobiety spodziewały się synów. Naukowcy szukali w tkankach tych kobiet komórek ich synów (dokładniej mówiąc szukali chromosomu Y, pochodzącego od ich synów). I znaleźli. Nie tylko w macicy, ale również w sercu, mózgu, wątrobie i nerkach. Nie było ich dużo, na 1000 komórek matki przypadała 1 komórka pochodząca od syna. Jednak to wielkie odkrycie, które tłumaczy kilka rzeczy, jakich naukowcy do tej pory mogli się tylko domyślać...

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz