Podróże z brzuszkiem

Jak do podróży powinna przygotować się ciężarna?

podróżowanie w ciąży

Rozpoczął się sezon urlopowy. Wiele ciężarnych mam planuje wyjazd na wakacje. Na pewno zastanawiacie się, czy aby na pewno podróż nie zaszkodzi maluszkowi. Jaki środek transportu wybrać? O co szczególnie zadbać, by czuć się w pełni bezpiecznie? 

Po pierwsze, w razie potrzeby pilnej interwencji lekarskiej należy sprawdzić jakie ośrodki medyczne znajdują się w pobliżu miejsca, do którego się wybierasz. Dobrym pomysłem jest włożenie do podręcznej torby wyników swoich badań, jak i wszelkiej innej dokumentacji medycznej koniecznej do postawienia szybkiej diagnozy. Jeśli wybierasz się za granicę, dobrym pomysłem będzie przetłumaczenie tych dokumentów na język, w którym mówi się w danym państwie. Ułatwi to komunikację z lekarzami. Ważne również jest upewnienie się, że ubezpieczenie wykupione na podróż pokrywa ewentualne koszty leczenia związane z ciążą, jak i zwrot kosztów podróży w wypadku, gdyby złe samopoczucie w ciąży (lub nawet przedwczesny poród) wymusiło zmianę terminu powrotu.

Wiele z nas odczuwa duży dyskomfort podróżując w czasie pierwszego trymestru ciąży z uwagi na mdłości i uczucie zmęczenia. Pierwszy trymestr ciąży to także większe ryzyko poronienia, lepiej więc wstrzymać się w tym okresie od dalekich i forsownych wypraw. Także podróż w ostatnim miesiącu ciąży może być męcząca i niewygodna. Dlatego mamom w ciąży zaleca się podróżowanie podczas drugiego trymestru ciąży, jako najbardziej bezpieczne i komfortowe. Ale jeśli ciąża przebiega bez komplikacji, jak tylko podejmie się odpowiednie środki zapobiegawcze i wybierze odpowiedni środek transportu, nie ma powodu, aby nie móc bezpiecznie podróżować przez cały czas.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz