PORÓD bez bólu: Czy to w ogóle możliwe?

Mechanik samochodowy skonstruował urządzenie, które ma ułatwiać kobietom rodzenie dzieci.

ciąża

Ciąża i macierzyństwo to podobno najpiękniejszy czas w życiu kobiety. Jednak zanim przyszła mama w pełni zacznie cieszyć się tym okresem, coś zakłóca jej spokój – poród. Na myśl o bólu i męczarniach związanych z wydaniem na świat malutkiej istoty, kobiety wpadają w panikę. Może dzięki wynalazkowi, o którym donoszą media, poród będzie bezbolesny i szybki, a może nawet... przyjemny?

Wynalazek, który zrewolucjonizuje sposób rodzenia?

Pewien mężczyzna mieszkający w Argentynie – z zawodu mechanik samochodowy – dzięki swojemu odkryciu zapisał się na kartach medycyny. Otóż Jorge Odon wpadł na pomysł, który pozwoli uniknąć komplikacji w trakcie porodu i prawdopodobnie uratuje życie oraz zdrowie noworodkom.

Do tej pory Ordon nie miał nic wspólnego z medycyną i położnictwem. Na swoim koncie ma liczne patenty, ale jego wynalazki w głównej mierze dotyczyły podzespołów samochodowych. Dlaczego zmienił swoje zainteresowania? Przez przypadek Argentyńczyk zobaczył pewien filmik w internecie, pokazujący, w jaki sposób za pomocą foliowej reklamówki wyjąć korek z wnętrza butelki. Ordon zachwycił się prostotą sztuczki, która skłoniła go do głębszych przemyśleń.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

R3T
2016-02-01 17:31:59

re: PORÓD bez bólu: Czy to w ogóle możliwe?

dziecko w macicy tez jest ubrane? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rozbawiona
2016-03-10 08:51:09

Ach ta poprawność polityczna :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz