Poród BEZ NACIĘCIA - co robić w ciąży, aby uniknąć EPIZJOTOMII

Fenomen tkanek krocza i mięśni dna miednicy - wystarczy kilka tygodni łatwego treningu, abyś poczuła, na co je (a także Ciebie) stać.

ciąża

Poród bez nacinania krocza, brak problemów z nietrzymaniem moczu, większa przyjemność czerpana z seksu i większa świadomość samej siebie – to tylko nieliczne przykłady na wielki wpływ kondycji tkanek krocza i mięśni dna miednicy na jakość i komfort życia kobiety. Wystarczy kilka tygodni łatwego treningu, abyś poczuła, na co je (i Ciebie) stać.

Kiedy miliony lat temu przodkowie człowieka poruszali się na czterech kończynach, narządy wewnętrzne zawieszone były jak w hamaku wytworzonym z mięśni brzusznej strony ciała. Przyjęcie pionowej postawy zmusiło do pracy inne partie mięśni. Teraz narządy wewnętrzne podtrzymywane są przez powłoki brzuszne i opierają się na mięśniach dna miednicy.

Dolne partie pod lupą

Na tkanki działa grawitacja, która pcha je w dół i kiedy mięśnie dna miednicy słabną, pojawiają się kłopoty: nietrzymanie moczu, obniżanie macicy czy osłabienie odczuwania przyjemności seksualnej. Mięśnie dna miednicy odgrywają również ogromną rolę podczas ciąży i porodu – od ich sprężystości i elastyczności zależy utrzymanie we właściwej pozycji rosnącej i nabierającej masy macicy z rozwijającym się dzieckiem. Wytrzymałość i sprawność tych mięśni, poddane dużej próbie statycznej podczas wielu miesięcy ciąży, w trakcie porodu testowane są w warunkach ekstremalnych. Mięśnie dna miednicy muszą wtedy wykazać się niezwykle sprawną dynamiką działania – bo pomagają maleństwu wydostać się na świat. Właściwie to pomaga mama, która podczas porodu potrafi kontrolować tę partię tkanki mięśniowej, napinając ją i rozluźniając.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-07-29 13:09:22

re: Poród BEZ NACIĘCIA - co robić w ciąży, aby uniknąć EPIZJOTOMII

Ja jako młoda mam gorąco polecam aniball. Drugi poród przebiegł dużo sprawniej niż pierwszy, same ćwiczenia nie są uciążliwe, a rezultat jaki dają jest rewelacyjny. Gorąco polecam http://www.aniball.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz