Poród naturalny? Uwierz, że jesteś w stanie to zrobić

Jeśli właśnie oczekujesz na swoje pierwsze maleństwo, ten artykuł jest dla Ciebie. Pozytywnie o porodzie.

ciąża

Jesteś w ciąży. Poród to jej nieuchronne zakończenie. Jeśli to Twoje pierwsze dziecko, to zapewne jesteś pełna obaw. Skąd możesz wiedzieć, jak to jest? Opowieści, którymi uraczają Cię doświadczone znajome, mrożą Ci raczej krew w żyłach, zamiast uspakajać i upewniać, że poród naturalny to coś, czego nie warto się bać. Miliony pytań i wątpliwości kłębią się w Twoje głowie. Coraz częściej myślisz o cesarce: umówię Cię, znieczulą mnie, szast plast i już po krzyku.

Przeczytaj kilka naszych rad, które, mamy nadzieję, przybliżą Cię do pewności, że poród siłami natury to najlepsze, co możesz dać sobie oraz dziecku, w rezultacie czego podejmiesz decyzję, by rodzić drogami i siłami natury oraz decyzji tej trzymać się będziesz aż do szczęśliwego rozwiązania.

Myśl pozytywnie!

To pierwszy krok do sukcesu. Musisz wierzyć w to, że dasz radę! Poród to normalna, babska sprawa. Udało się Twojej mamie, babci, dlaczego Tobie miałoby się nie udać? Boisz się, że będzie bolało? Cóż, nie oszukujmy się, będzie. Ale zobaczysz, że jak tylko zaczniesz myśleć o tym, że właśnie na świat przychodzi TWOJE dziecko, szybko zapomnisz o bólu i dostrzeżesz piękno tego wydarzenia. Ciesz się tym!

Sama podejmuj decyzje

Samodzielne podejmowanie decyzji odnośnie porodu jest trudne. Szczególnie, jeśli to Twoja pierwsza ciąża. Pamiętaj jednak, że decyzję o tym jak i gdzie chcesz rodzić musisz podjąć sama. Z pewnością słyszałaś już mnóstwo „złotych rad” od zatroskanych mam i cioć. Z pewnością też chcą dla Ciebie jak najlepiej. Jednak to Ty będziesz rodzić i to Twój komfort jest najważniejszy. Dlatego podziękuj za wszystkie dobre rady, przemyśl je i… idź za głosem serca!

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Zuzanna
2015-01-23 10:26:30

re: Poród naturalny? Uwierz, że jesteś w stanie to zrobić

Rodziłam naturalnie urodziłam troje wspaniałych dzieci i nie wyobrażam sobie abym miała mieć cesarkę... Poród naturalny to najwspanialsze uczucie jakie przeżyłam w swoim życiu... Mogłabym rodzić codziennie... :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anka
2017-07-26 20:27:10

a ja nie... wystarczyły mi "do szczęścia" dwa porody po 72 godziny każdy, jeden zakończony kleszczami, drugi przymusową cesarką. za więcej dziękuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz