Poród z marszu

To koszmar senny niejednej ciężarnej. Czy zdążę do szpitala na poród?

ciąża

Czasem poród tak zaskakuje, że nie zdążysz spakować ani karty ciąży ani wyniku grupy krwi, nie mówiąc już o torbie do szpitala. Jedziesz w ubraniu, w jakim jesteś i nie masz nic na przebranie. To wszystko jest na drugim planie, teraz skupiasz się tylko na tym, aby jak najszybciej dotrzeć na porodówkę. Jak wygląda poród z marszu?

Zaczyna się niewinnie

Wiemy, jak zaczyna się poród, ale u niektórych kobiet jego oznaki przychodzą prawie niezauważalnie. Czop śluzowy, który zamyka ujście szyjki macicy, może wypaść nawet dwa tygodnie przed porodem. Wody płodowe, u jednych kobiet są obfite i lecą ciurkiem, jak mocz, u innych ich odpływanie jest bardzo powolne. Nawet pierwsze skurcze nie są tak bolesne jak wydawałoby się, że powinny być. Poród równie dobrze może zacząć się w nocy, kiedy jeszcze śpisz, budzisz się rano w łóżku mokrym od wód płodowych. A kiedy skurcze brzucha pojawiają się co 10-15 minut, lepiej czym prędzej jechać do szpitala.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aziza
2015-04-26 13:25:56

re: Poród z marszu

W artykule pisze, że szpital wszystko zapewnia dla rodzącej, ale niestety w nowym szpitalu położniczym w Zabrzu trzeba mieć ze sobą podkłady na łóżko, podkłady poporodowe dla kobiety, pampersy .... jak to się ma z przepisami ????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-04-25 22:40:49

re: Poród z marszu

A CO Z BLOGIEM???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz