Wkrótce zostaniesz mamą? Pozytywne nastawienie to podstawa!

Optymistyczne nastawienie może przynieść wiele korzyści nawet w tej dziedzinie.

ciąża

Wiele przyszłych mam bardzo się martwi o swoją dietę, zdrowie dziecka, o kwestie finansowe i wiele innych spraw. Niestety nadmiar zmartwień może bardzo obciążać ciężarną, a tym samym sprawiać, że ta będzie się czuć źle fizycznie, psychicznie i emocjonalnie.

- Kobieta, która ma pozytywne nastawienie, jest w stanie skupić się na dobrym odżywianiu, odpowiedniej ilości snu i ćwiczeniach. Pozytywne nastawienie także pomaga zauważyć przyszłej mamie, jak cudowne zmiany zachodzą w jej organizmie, a także pomaga w nawiązaniu więzi z nienarodzonym dziekciem - twierdzi profesor Irene E. Aga z Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Teksańskiego w Houston (The University of Texas Health Science Center at Houston).

Jednak jak zaznaczają specjaliści, nie chodzi o udawanie, że zmartwień nie ma, a o skuteczne radzenie sobie ze swoimi obawami.

- To jest niewykonalne, by kobieta w ciąży ignorowała problemy. Ale jednak może kontrolować radzenie sobie ze stresem. Ćwiczenia, modlitwa i medytacją są pomocne. Ale ja zachęcam pacjentki przede wszystkim do mówienia o swoich obawach, by rozmawiały z partnerami, rodziną i lekarzami, by szukały wsparcia, jakiego potrzebują - dodaje profesor Aga.

Oto siedem porad, jak przezwyciężyć negatywne myśli i cieszyć się ciążą >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz