Prawdziwe mamine brzuszki PRZED i PO porodzie (ZDJĘCIA)

Każda z nas ma swoje tempo wracania do dobrej sylwetki po ciąży, a podstawowym warunkiem tego, by ujrzeć pierwsze, zadowalające efekty, jest cierpliwość. Nie ma cudów, jesteśmy kobietami z krwi i kości, nie zawsze doskonałymi, ale na wiele nas stać!

brzuszki

Możesz być zaskoczona, ze po porodzie Twój brzuch wciąż jest duży i nadal wyglądasz tak, jakbyś była co najmniej w szóstym miesiącu ciąży. Tak bywa i to normalne, bo Twój brzuszek potrzebuje czasu i lekkiego wsparcia, by dojść do siebie.

Najpierw przez kilka tygodni po porodzie zmiany hormonalne zachodzące w Twoim organizmie spowodują, że macica będzie się obkurczać i wracać do rozmiaru sprzed ciąży, a Twój brzuch będzie się także stopniowo zmniejszać.

Następnie, karmiąc piersią będziesz spalała wiele komórek tłuszczu, a z pomocą masażu i ćwiczeń (spinanie mięsni, brzuszki) już po kilku tygodniach uzyskasz widoczne efekty. Musisz być cierpliwa i systematyczna. Nie ma cudów.

Po porodzie również wciąż jeszcze masz na brzuchu ciemną, podłużną linię od pępka do spojenia łonowego. To kresa czarna (linea negra). Twój brzuch „zdobią” też wstęgi rozstępów (mniejsze lub większe, mniej lub bardziej widoczne, ale prawie każda z nas je ma). Kresa czarna znika sama w kilka - kilkanaście miesięcy po porodzie, natomiast rozstępów zapewne nie pozbędziesz się zupełnie, jednak jest duża szansa, że po około pół roku zaczną wyglądać lepiej. Jeśli będziesz cierpliwie ćwiczyć i dbać o skórę w miejscach, gdzie się pojawiły (nie tylko brzuch, ale też uda, biodra, piersi i pośladki) sprawisz, że staną się ledwie widoczne i zleją z odcieniem skóry Twojego ciała.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Arletta
2014-07-14 14:36:17

re: Prawdziwe mamine brzuszki PRZED i PO porodzie (ZDJĘCIA)

Może henna?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marta
2014-07-14 13:23:46

re: Prawdziwe mamine brzuszki PRZED i PO porodzie (ZDJĘCIA)

Szkoda tylko że na większości zdjęć brzuszki które miały być "po" są brzuszkami przed zajściem w ciążę :/ ewidentnie widać to na 14str gdzie na brzuszku w ciąży na zebrach widać tatuaż a już na kolejnym tajemniczo zniknął :/ nieładnie tak oszukiwać mamusie :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
legna
2014-07-15 00:09:14

droga marto. ewidentnie widać ze 1 zdjęcie jest zrobione tak ze odbicie widać w lustrze zaś 2 zdjecie jest zrobione od góry i to moze być drugi bok tej Pani. Jezeli nie wierzysz. Sama sprawdz robiąc sobie takie zdjęcie. A pozniej oczerniaj kogoś o oszustwo :) pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-07-14 13:18:33

re: Prawdziwe mamine brzuszki PRZED i PO porodzie (ZDJĘCIA)

Na str 14 to chyba jakiś fake. W ciąży miała tatuaż na cały brzuch a po ciąży tatuaż zniknął...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz