Program 500 plus także dla kobiet w ciąży?

Petycja trafiła już do pani premier.

500 plus

W środę Ministerstwo Rodziny podsumowało pierwsze trzy miesiące funkcjonowania programu 500 plus. Do polskich rodzin trafiło już niemal 5 mld zł. – Biorąc pod uwagę koszty programu, uwzględnienie naszej propozycji nie byłoby dużym obciążeniem dla budżetu – przekonuje Ewa Kowalewska z Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia w Gdańsku, autorka petycji w sprawie ciężarnych kobiet. Podpisało się pod nią 21 tys. osób. Z szacunków „Rzeczpospolitej" wynika, że wypłacanie świadczenia przez dziewięć miesięcy ciąży kosztowałoby budżet ok. 800–900 mln złotych.

"Postulujemy, aby program 500+ objął wszystkie uprawnione dzieci także w prenatalnym okresie życia, od momentu potwierdzenia ciąży przez lekarza. Matka w ciąży znajduje się w sytuacji szczególnej. Należy zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, prawidłowe żywienie oraz opiekę medyczną, co zdecydowanie zwiększyłoby objęcie jej poczętego dziecka programem 500+" piszą autorzy petycji. Jak zaznaczają autorzy, chodzi głównie o przypadki, gdy u dziecka stwierdzono wady rozwojowe.

Resort rodziny ma rozważyć petycję za kilka miesięcy wraz z innymi postulatami zmian w programie 500 plus

 

db
Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

HJ
2016-07-30 01:44:07

re: Program 500 plus także dla kobiet w ciąży?

I oczywiście patologia będzie ćpała i chlała za te pieniądze... A jak poroni/dziecko umrze po narodzinach to co? ma zwrócić całą tę kwotę? A jeżeli odda dziecko do adopcji, to też ma zwrócić? "Wypłacane przez DZIEWIĘĆ MIESIĘCY CIĄŻY" - dlaczego dyskryminacja matek wcześniaków? I przede wszystkim MATEK ADOPCYJNYCH? Przecież to właśnie zapewnienie pełnego miłości domu porzuconej i niekochanej sierocie, powinno być wynagradzane, a nie chodzenie z brzuszyskiem! Z b ... rzuszyskiem to byle kto może chodzić - dziecko do adopcji dostają ludzie ZASŁUGUJĄCY NA MIANO RODZICÓW. Za adopcję powinna być gratyfikacja 1000 zł. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ax
2016-07-15 15:37:33

re: Program 500 plus także dla kobiet w ciąży?

Fajny plan... zanim oni zdaża to rozpatrzyć zdaze urodzic.. :-D chociaz te 500+ pokryloby czesc kosztow prowadzenia ciazy dodatkowych badan.. albo chociaz na czesc wyprawki :-D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-07-16 08:07:08

Dziwka to ty jesteś mala podła zmijo gdyby kobiety nie zachodziły w ciążę to kto by ci później na emeryture tepaku pracował. Degeneracie jebany brak słów do takich ludzi jak ty kobieta w ciąży to nie dziwka a pieniądze od państwa tez powinny sie należeć na to dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz