Przyczyny poronień

Niestety, nie każda ciąża ma szczęśliwy finał.

poronienie

Utrata dziecka w wyniku poronienia jest jednym z najtrudniejszych momentów w życiu kobiety. Zwykle zdarza się w sytuacji, gdy nie jesteśmy na to kompletnie przygotowane. Zresztą trudno w ogóle się na to przygotować. Czasem sprawy tak świetnie zaplanowane i ułożone w głowie, nawet na długo wcześniej, cała ciąża i to, co po niej, nagle wymykają się zupełnie spod kontroli. Wszystko ulega zmianie, a plany zawaleniu.
W momencie dowiedzenia się o ciąży zaczynamy wyobrażać sobie jej przebieg, planujemy szczegóły, aż do szczęśliwego rozwiązania. Wydaje nam się, że jesteśmy teraz paniami nie tylko swojego życia, ale także życia dziecka. Dlatego poronienie powoduje, że kobieta często jest w niewyobrażalnym szoku.

Aż połowa zarodków się nie zagnieżdża (więcej o ciąży biochemicznej >>>). W 25% przypadków zapłodnienia do poronienia dochodzi tuż po implantacji. Statystycznie na 100 zapłodnionych komórek rodzi się około 30 dzieci. Choć efekt jest ten sam rozczarowanie, żal i poczucie ogromnej pustki, jednak przyczyny poronienia mogą być naprawdę różne.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz