Cały brzuch ciężarnej przesuwa się nagle w bok. Co dziecko tam wyprawia?! [VIDEO]

Ten maluszek to prawdziwy akrobata, a do tego jest bardzo silny!

ruchy dziecka

Każdy moment ciąży to wiele wzruszeń i niespodzianek. Czymś, na co czeka każda przyszła mama to chwila, gdy zobaczy swoje dziecko na USG po raz pierwszy, gdy usłyszy serduszko i wkońcu poczuje pierwsze ruchy.

Maluch gimnastykując się, wzmacniają mięśnie i stawy. Ruszając się, poznaje swoje ciało, jak funkcjonuje i jak reaguje na różne bodźce. Już około 7. tygodnia ciąży u dziecka widać już małe ramionka i nóżki i, mimo że dziecko jest maleńkie, już wykonuje pierwsze ruchy. Na pierwsze wyczuwalne dla ciebie ruchy trzeba poczekać do połowy ciąży.

Zazwyczaj około 20. tygodnia przyszła mama może poczuć bulgotanie, przelewanie, łaskotanie i może to być trudne do odróżnienia od pracy jelit. Każda kobieta inaczej opisuje ruchy swojego dziecka. Z czasem są bardziej wyczuwalne i mniej subtelne, czasem nawet bardzo dotkliwe.

Maluch poruszając się na wszystkie strony, ćwiczy swoje mięśnie i kości. W taki sposób przygotowuje się do czekającego go wkrótce porodu. Z czasem jednak w brzuszku robi się coraz mniej miejsca na wygibasy. Wtedy też dzidziuś siłą rzeczy znacznie łagodnieje.

Jednak nie zawsze... Są mamy, które są zdziwione aktywnością dziecka. Zobacz, co ten maluch wyprawia brzuchu swojej mamy. To niewiarygodne!

Kochane Mamusie, Wasze maluszki były spokojne w brzuszku, czy nosiłyście małego akrobatę? Podobno, jeśli maluch jest ruchliwy w brzuchu, potem jest spokojniejszy po porodzie i odwrotnie - spokojny w brzuszku maluszek, nadrabia aktywnością po porodzie. Zgadzacie się z tym?

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz