Rzeczy, które powinien dla ciebie robić tatuś dziecka, gdy jesteś w ciąży

No właśnie?! Kto tu jest w końcu w ciąży? Ty, czy Wy? Wydaje nam się, że powinnaś podesłać link do tego artykułu swojemu partnerowi.

ciąża

Anglicy mają takie powiedzenie: "Co jest dobre dla gęsi, jest dobre dla gąsiora." Dla mężczyzn, którzy dowiadują się, że właśnie zostali ojcami, jest to zupełnie nowe doświadczenie, któremu często towarzyszy lęk i niepewność. Co mam robić, aby jak najlepiej sprawdzić się w nowej roli?! Otóż wystarczy, że facet choć trochę wczuje się w położenie swojej partnerki i wyobrazi sobie, że też jest trochę w ciąży.

Na początek musi sobie uświadomić, że kobiety podczas ciąży są wyjątkowo wrażliwe. Są  kłótliwe, płaczą, śmieją się i znów płaczą – tak na zmianę. Doświadczają wszelkich możliwych emocji i do tego wszystkich na raz, i nie ważne jak dobrze wyglądają i się czują, wewnątrz targają nimi emocje i przekonanie, że są grube i brzydkie.

Poznajcie 5 sposobów na bezpieczne przejście po polu minowym emocji ciężarnej (klik! artykuł do sprawców Waszych ciąż) >>>

Po pierwsze: Zaangażuj się w ciążę tak, jakbyś sam był w ciąży

- czytaj książki na temat ojcostwa, porodu i wychowania dziecka,

- posprzątaj dom, pomóż ogarnąć wyprawkę dla dziecka,

- upewnij się, że ona ma czas dla siebie i swoich spraw,

- ponieważ się troszczysz, zaproponuj jej pomoc w napisaniu planu porodu, chodź z nią do szkoły rodzenia i zapewniaj, że super wygląda

- kiedy następnym razem pójdziesz z kolegami na piwo, aby po powrocie do domu pokazać, że myślisz o dziecku, a nie tylko o sobie - kup paczkę pieluch.

Pamiętaj, że to jest także twoje dziecko i twoja opinia też jest ważna! Pozostań aktywnym, bądź obecny i stój po tej samej stronie barykady, co ona. Nawet jeśli się nie zgadzacie ze sobą, to ona chce widzieć twoje zaangażowanie.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz