`Sekrety`, o których musisz powiedzieć lekarzowi, gdy jesteś w ciąży

Nie zawsze masz ochotę dzielić się intymnymi szczegółami? Wydaje ci się, że to nie jest istotne? W ciąży, dla dobra własnego i dobra dziecka, tych informacji nie zatrzymuj tylko dla siebie!

ciąża

Są rzeczy, o których czasem wstydzimy się powiedzieć nawet najbliższy, tymczasem niektóre objawy, odczucia mogą być niezwykle istotne dla lekarza prowadzącego ciążę. Jeśli coś cię niepokoi nie obawiaj się pytać lekarza. Pamiętaj, nie ma czegoś takiego jak głupie pytania, szczególnie gdy spodziewasz się dziecka. Aby zapewnić sobie i dziecku zdrowie i szczęście tych 10 rzeczy nigdy nie ukrywaj przed lekarzem:

1. Boisz się zostać matką

Jest to całkowicie normalne uczucie, ale mało która mama o tym mówi otwarcie. Wiele pań wstydzi się przyznać, że ma obawy. Zmienia się ciało i zmieni się twoje życie. Jeśli miałaś problemy z nastrojami lub depresją szczególnie powinnaś porozmawiać o swoich uczuciach z lekarzem. W ostatnich latach obserwuje się, iż coraz więcej kobiet będących w ciąży zaczyna chorować na depresję przedporodową. Według różnych źródeł cierpi na nią od 10% do 25% kobiet w ciąży, a nawet 80% ciężarnych cierpi na epizody depresyjne. Nie wstydź się prosić o pomoc!

2. Pijesz alkohol w ciąży

Choć każda ilość alkoholu w ciąży jest niebezpieczna dla maluszka, nie wszystkie panie się powstrzymują od picia i nie przyznają się do tego lekarzowi. Jeśli masz problem ze zrezygnowaniem z procentów, porozmawiaj o tym z lekarzem, podpowie jak siebie z tym porodzić lub gdzie otrzymasz pomoc.

3. Nie możesz rzucić plania

Wiele pań uważa, że rzucenie palenia byłoby dużo groźniejsze dla dziecka, niż dalsze tkwienie w nałogu. Nic bardziej mylnego! Palenie może wpływać na naczynia krwionośne w łożysku, opóźnia rozwój dziecka, hamuje rozwój płuc, także zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia SIDS. Porozmawiaj z lekarzem, który ci podpowie jak bezpiecznie rzucić nałóg.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz