Seks w ciąży - jakie są doświadczenia kobiet?

Przeczytaj, co o swoich doświadczeniach seksualnych w ciąży mówią sławne mamy.

seks w ciąży

W trakcie tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian – ciało przygotowuje się stopniowo do porodu, a poziom hormonów szaleje. Zmienia się libido. To w połączeniu z obawą o bezpieczeństwo dziecka sprawia, że wiele pań zastanawia się nad rezygnacją ze współżycia.

Tymczasem dziecko podczas zbliżenia seksualnego jest w pełni bezpiecznie, chroni je worek owodniowy. Nie wnikają do niego ani plemniki, ani drobnoustroje. Macica jest zamknięta od strony szyjki czopem śluzowym. Podczas miłosnych uniesień dziecko czuje wyłącznie lekkie, kołyszące ruchy.

Więź, jaka panuje między jego rodzicami, wpływa na nie doskonale, bo kołysanie, ciepło i dobry nastrój przekładają się na samopoczucie maluszka w jego "drugim świecie". Co ma do niego dotrzeć, to dotrze, ale na pewno nie będzie pamiętało nic, poza tym, że jego rodzice od zawsze się kochają i są z sobą blisko.

Sprawdź, co o swoich doświadczeniach seksualnych w ciąży mówią sławne mamy >>>

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

megi
2016-06-15 16:17:28

re: Seks w ciąży - jakie są doświadczenia kobiet?

W pierwszej ciąży kochaliśmy się do 37 tygodnia, ciąża nie była zagrożona i miałam dużą ochotę na seks. W drugiej ciąży ze względu na powikłania ginekolog polecił już od 26 tygodnia nie kochać się. Po każdym stosunku dokładnie się podmywałam i zakładałam invag, profilaktycznie żeby nie doszło do podrażnienia czy wyjałowienia pochwy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Olla
2016-05-25 15:21:20

re: Seks w ciąży - jakie są doświadczenia kobiet?

Mój mąż dopiero pod koniec ciąży nie chciał się za bardzo kochać, chyba działała mu wyobraźnia. Trochę obawiałam się o infekcje - sperma zmienia pH pochwy, dlatego po stosunku aplikowałam dopochwowo probiotyk lactovaginal aby wzmocnić mikroflorę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz