Serce płodu zaczyna bić już... wcześniej niż myślano do tej pory!

Do tej pory uważano, że dzieje się to 21 dni po poczęciu, jednak okazuje się, że dużo wcześniej! Co to przełomowe odkrycie oznacza dla ratowania "małych żyć"?

embrion

Do tej pory naukowcy sądzili, że pierwsze uderzenie serca możemy usłyszeć około 21. dnia ciąży, jednak najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim, wykazały, że dzieje się to 5 dni wcześniej. Choć może wydawać się to niewielka różnicą, ma istotne znaczenie.

Ale zacznijmy od początku. Ludzkie serce nie pojawia się od razu po zapłodnieniu. Jeśli byłaś już w ciąży, zapewne wiesz, że na wczesnym USG widać jedynie pęcherzyk płodowy z zarodkiem, ale serca nie widać. Dotychczasowe badania sugerowały, że serce, a tym samym układ sercowo-naczyniowego "uruchamia" się 21 dni po zapłodnieniu.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

alex
2016-10-20 10:08:25

re:serce płodu

I teraz wszystko zrobią aby zdelegalizować aborcje bez wyjątku nie dało się ustawą to biora slepe kobietki na litość hahahahha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
A.
2016-10-19 15:37:17

Naprawdę?! Przełomowe odkrycie dokonane na MYSZY?! Przekładanie wyników badań ze zwierząt na ludzi jest co najmniej głupie i niebezpieczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mmmm
2016-10-19 10:20:30

"zapobieganiu chorobą"? CHOROBOM!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz