Sport w ciąży

Wiele przyszłych mam zastanawia się nad tym, czy może uprawiać sport w czasie ciąży. Jak informują lekarze, jest to zalecane, gdyż aktywność fizyczna to wiele korzyści dla zdrowia matki i jej mającego się narodzić dziecka.

ciąża ruch

Zdaniem lekarzy już pół godziny spaceru dziennie może bardzo dobrze wpłynąć na zdrowie przyszłej mamy i jej maluszka. Zgodnie ze wskazówkami, jakie NHS podaje na swojej stronie, aktywność fizyczna w ciąży pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wagi i w sprostaniu wymaganiom, jakie na ciało nakłada stan błogosławiony, jak również zmniejsza prawdopodobieństwo cukrzycy oraz utraty dziecka w wyniku komplikacji. Zachorowanie na cukrzycę ciężarnych jest przyczyną nadmiernego wzrostu dziecka w łonie matki, a to może doprowadzić do komplikacji okołoporodowych. Aktywność fizyczna zmniejsza również ryzyko zachorowania na nadciśnienie w ciąży (zatrucie ciążowe), które w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci dziecka.

Ponadto ćwiczenia pomagają mamie poprawić kondycję nabrać sił koniecznych do sprostania trudom porodu, a potem do zajmowania się dzieckiem przez całą dobę, przez wiele miesięcy.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz