Sporty w ciąży: Możesz być FIT jak dawniej!

Ciąża to stan wielkiej radości z oczekiwania na potomka, ale i czas wzmożonej pracy naszego organizmu. Aby nie poddać się wahaniom nastroju oraz spadkowi samopoczucia dobrze jest zapewnić sobie odrobinę zdrowego ruchu.

Sporty w ciąży

Puchnące nogi i poranne mdłości to tylko niektóre z przypadłości czyhających na przyszłe mamy. Aby nie poddać się wahaniom nastroju i spadkowi samopoczucia, dobrze jest więc zapewnić sobie odrobinę zdrowego ruchu. Olga Borysławska, ekspert w klubu Fit4Fun, podpowiada, jak dbać o formę gdy w brzuszku rośnie bobas.

Dziewięć miesięcy ciąży, to dziewięć miesięcy sprawdzianu wydajności i sprawności dla naszego organizmu. - Odpowiednie ćwiczenia w połączeniu ze zbilansowaną dietą pozwolą nam nie tylko zachować dobre samopoczucie. Dzięki nim zniesiemy moment porodu i szybciej doprowadzimy sylwetkę do stanu sprzed ciąży – tłumaczy Olga Borysławska z wrocławskiego klubu fitness Fit4Fun. Ze względów zdrowotnych, dobór odpowiedniej formy aktywności dla przyszłej mamy jest niezwykle istotny. Kobiety w ciąży powinny unikać ćwiczeń obciążających stawy i więzadła, intensywnych ćwiczeń siłowych, tenisa, nurkowania.

Ćwiczenia dla ciężarnych charakteryzują się odpowiednio dobranymi technikami wzmacniającymi, rozciągającymi oraz oddechowymi dostosowanymi do każdego trymestru ciąży. Szczególnie polecane są wszelkie ćwiczenia wzmacniające mięśnie miednicy, brzucha i pleców. - Oczekując dziecka możemy uczęszczać na zajęcia z Aqua aerobiku, jogi, pilates, body Ball, wszystkie w bardzo spokojnym rytmie. Pamiętajmy, aby zawsze wcześniej skonsultować się z lekarzem i powiadomić o swoim stanie prowadzącego zajęcia – podkreśla Olga Borysławska.

Aqua aerobik – lekka jak piórko

Dobrodziejstwem dla ciężarnych są ciepłe kąpiele, które wprowadzają w nastrój relaksu. Podobne właściwości mają ćwiczenia, które wykonujemy zanurzone w wodzie. Trening na basenie przynosi ukojenie obciążonym stawom, a jednocześnie wpływa pozytywnie na sylwetkę. - Na Aqua aerobik do Fit4Fun zapraszamy wszystkie panie, również te w zaawansowanej ciąży. W wodzie nie jesteśmy ograniczone własnym ciężarem. Dodatkowo odciążamy układ kostno – stawowy, kręgosłup, ujędrniamy ciało i przede wszystkim żegnamy się z napięciem i stresem – zachęca Olga Borysławska.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz