Zadajcie sobie te trzy pytania, zanim 'zrobicie' sobie dzidziusia

Usiądźcie wygodnie i przemyślcie...

starania o dziecko

 

Niektórzy mówią: "Ileż to roboty?". Prawda, w odpowiednich warunkach poczęcie dziecka nie jest szczególnie trudne. Właśnie dlatego tak często jest nieprzemyślane. Zanim więc przystąpicie do starań o maluszka, odpowiedzcie sobie na te trzy pytania:

Czy to z tym człowiekiem?

Dziecko łączy ze sobą dwoje ludzi już na całe życie. Nawet, gdyby przestali być ze sobą, nadal oboje powinni uczestniczyć w życiu swego dziecka. Myśląc o dziecku popatrz na swojego partnera i zastanów się raz jeszcze, czy na pewno jest to osoba, z którą chcesz być do końca swoich dni i wspólnie wychowywać potomstwo? Rodzicielstwo jest pięknym darem, jeśli jednak wpisane są weń nieustające kłótnie i przepychanki z drugim rodzicem, staje się bardzo trudne. Wiadomo, że najważniejsze w tym wszystkim jest dziecko, któremu chcemy stworzyć ciepłą, kochającą rodzinę. Dom rodzinny ma być spokojny i powinno się chcieć zawsze do niego wracać.

Nie wystarczy być w kimś zakochanym do szaleństwa. Człowiek, z którym pragniecie mieć dziecko, powinien przejsć z wami wiele dobrych i złych chwil, tysiąc razy się pokłócić i pogodzić. Wychowywanie dziecka jest pełne napięć między rodzicami i większości z nich nie da się uniknąć. Jeśli wierzycie, że je przetrwacie, to droga wolna!

Czy ja tego chcę?

Celowo użyłam tu liczby pojedynczej, ponieważ nie mamy się zastanawiać, czego chce nasz partner. Trzeba koniecznie przemyśleć, czy decyzja o dziecku nie jest jedynie spełnieniem oczekiwań partnera, albo co gorsza, naszych rodziców pragnących zostać dziadkami. Pragnienie do bycia ojcem czy matką musi dojrzeć w obojgu partnerach, żeby można było powiedzieć, że decyzja jest na pewno właściwa.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz