Szczecin: na świat przyszły czworaczki. Taka ciąża zdarza się raz na pół miliona!

Szczęśliwi rodzice dostaną też bonus w wysokości 20 tysięcy złotych!

noworodek

W czteropaku na świat przyszły dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Poród poprzez cesarskie cięcie odbył się w czwartek w szpitalu szczecińskim Zdroje.

"Poród przebiegł zgodnie z planem. Dzieci mają się dobrze, chociaż to wcześniaki" - powiedział kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego dr n. med. Andrzej Niedzielski. Podkreślił, że "taka ciąża zdarza się raz na pół miliona".

Maluszki urodziły się wcześniakami, stąd lekarze na razie bardzo ostrożnie wypowiadają się na ich temat.

"Dzieci urodziły się drogą ciecia cesarskiego. Biorąc pod uwagę, że poród jest porodem wcześniaczym, na razie jesteśmy ostrożni. Dzieci są we w miarę dobrej kondycji. Na razie czekamy i obserwujemy je oraz mamę" - powiedział w rozmowie z portalem gs24.pl dr n. med. Andrzej Niedzielski, ordynator oddziału położnictwa i ginekologii w szpitalu Zdroje, który odbierał poród. Lekarz z dumą oznajmił, że to pierwsze czworaczki w jego karierze zawodowej. "Statystycznie przyjmuje się, że taki poród w populacji zdarza się raz na 500-600 tys. porodów." - dodał.

W maju tego roku w szpitalu Zdroje urodziły się trojaczki, było też 14 porodów bliźniaczych na około 1100 porodów, które odbyły się w placówce od stycznia 2018 roku - poinformował szpital.

Rodzice czworaczków będą pierwszymi, którzy skorzystają ze specjalnego świadczenia wprowadzonego w ubiegły wtorek przez władze Szczecina. Tzw. "Bon opiekuńczy: Wieloraczki", który gwarantuje rodzicom trojaczków bądź wieloraczków, urodzonych podczas jednego porodu, po 5 tys. zł na każde dziecko.

Świadczenie będzie jednorazowe i przyznawane niezależne od sytuacji dochodowej. 

 

AK

Źródło: PAP, polsatnews

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz