TERAPIA MANUALNA - relaks dla ciężarnej mamy i jej dziecka

Bóle kręgosłupa, stawów, napięcie mięśni? Można zniwelować te objawy zbawienną mocą terapii manualnej. Jak profesjonalnym dotykiem dłoni nie tylko umilić, ale także usprawnić sobie czas oczekiwania na maluszka?

ciąża

Czas ciąży to dla każdej kobiety czas zamian, czas bardzo emocjonalny - z jednej strony pojawia się uśmiech, radość, z drugiej niepokój, strach. Zmienia się także ciało kobiety, postawa, a wraz z tym pojawiają się różne dolegliwości bólowe.

Z każdym tygodniem ciąży powiększający się brzuch wygina ciało kobiety - przesuwa się środek ciężkości, zwiększa się lordoza lędźwiowa, dochodzi do wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych. Oprócz brzucha rosną także piersi, co z kolei przekłada się na bóle w odcinku piersiowym kręgosłupa, barki zaokrąglają się a głowa wysuwa się do przodu, dając często niemiłe napięcia szyi.

U wielu kobiet w II - III trymestrze pojawiają się objawy rwy kulszowej – ból, promieniowanie do kończyny dolnej. Często ma to związek ze zmianą postawy lub z uciskiem przez Malucha na kręgosłup. Często także dziewczyny zgłaszają drętwienia nóg czy rąk – to także objawy związane z przeciążeniami wynikającymi ze zmiany postawy, które są fizjologią w czasie ciąży. Dolegliwości bólowe głównie dotyczą kobiet, które jeszcze przed ciążą miały dysfunkcje układu ruchu, dyskopatie czy zmiany przeciążeniowe.

Pod koniec III trymestru praktycznie każda ciężarna odczuwa dolegliwości w dolnym odcinku kręgosłupa.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Agnieszka Feifer
2015-08-28 19:40:17

re: TERAPIA MANUALNA - relaks dla ciężarnej mamy i jej dziecka

Opisane zmiany zachodzące w ciele kobiet będących w ciąży rzeczywiście mogą przyczyniać się do różnych dolegliwości bólowych, a te znacząco mogą obniżyć jakość tego niesamowitego czasu, jakim jest ciąża i okres połogu. Wielokrotnie, kobiety ciężarne skarżą się na bóle kręgosłupa, który jest szczególnie obciążony. Na szczęście istnieją specjaliści, którzy oferują pomoc kobietom ciężarnym. Do tych należą fizjoterapeuci z Centrum Terapii Falą Uderzenio ... wą GAMED. Oferują oni kobietom w ciąży specjalne masaże, ale nie tylko. Istnieje szereg wskazań do terapii manualnej kobiet w ciąży, w których przypadku skutecznie można zadziałać stosując terapię manualną. Są nimi nie tylko bóle kręgosłupa, ale również dolegliwości bólowe stawów biodrowych czy kolanowych. Z kolei jeśli chodzi o okres poporodowy, to również istnieje pewna grupa wskazań, z którymi można zgłosić się do wspomnianego powyżej Centrum GAMED. Do tych ostatnich należą niewątpliwie bóle po cesarskim cięciu, a także zaburzenia związane z brakiem rozluźniania więzadeł dna miednicy. Co więcej, wskazaniem jest również zarówno profilaktyka jak i leczenie nietrzymania moczu. Drogie Kobiety, pamiętajcie, że czas ciąży, połogu jak i późniejszy okres po porodzie może być naprawdę piękny i różnorodne dolegliwości nie muszą Wam uprzykrzać tych niepowtarzalnych chwil. Jeśli rzeczywiście doświadczacie jakichś dolegliwości, skonsultujcie się z dobrymi specjalistami. Oni przyniosą Wam ulgę w bólu fizycznym, co pozwoli Wam cieszyć się pięknym czasem macierzyństwa. Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamy i życzę Wam dużo zdrowia Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz