Pojawiło się nowe uzależnienie - od testów ciążowych!

Uzależnienie od testów ciążowych to nowe, zdumiewające zjawisko, które można zaobserwować u coraz większej liczby kobiet.

test pozytywny

Badania pokazują, że coraz więcej kobiet uzależnia się od robienia testów ciążowych, zwłaszcza, jeśli ukazały się dwie upragnione kreseczki. Zamiast skierować się do placówki medycznej i wykonać badanie potwierdzające odmienny stan, zaopatrują się one w kolejne testy, kupując średnio nawet po sześć zestawów, aby w końcu uzyskać pewność, że są rzeczywiście w ciąży.

W samej Wielkiej Brytanii 62 proc. przyszłych mam przyznaje się do takich działań, zwłaszcza jeśli próba wypadła pomyślnie. Co ciekawe, ok. 8 proc. kobiet kontynuuje testy nawet do końca pierwszego trymestru. Część robi tak w obawie przed poronieniem - widok dwóch kresek uspokaja je i zapewnia je, że nadal są w ciąży.

Sytuacja prowadzi do tego, że ciężarne wydają niemałą fortunę na testy. W Wielkiej Brytanii nie są one tanie - kosztują średnio 8 funtów (ok. 40 zł). Tymczasem są takie mamy, które potrafią ich kupić 15-20, a nawet więcej - wskazują badania.

Kochane Mamusie, a jak było u Was? Potrzebowałyście kilku testów, aby nabrać pewności, że będziecie mieli dziecko?

tw

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz