Ile przypadków aborcji zarejestrowano w Polsce w 2017 r.?

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przedstawiło 2 sierpnia br. dane dotyczące liczby aborcji zarejestrowanych w Polsce w 2017 r.

Aborcja

Według tych danych, w 2017 r. przeprowadzono 1057 zabiegów przerwania ciąży:

  • w 22 przypadkach ciąża stanowiła zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety,
  • w 1035 przypadkach badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazywały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Zobacz:  Legalna aborcja domowa – jeden lek w szpitalu, drugi we własnym domu

Jak zaznacza Ministerstwo Zdrowia, statystki nie obejmują danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z informacji wynika, że w 2017 r. w szpitalach publicznych nadzorowanych przez MSWiA wykonano cztery zabiegi przerwania ciąży - wszystkie z uwagi na to, że badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazywały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

W szpitalach publicznych nadzorowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości nie przeprowadzono żadnego zabiegu przerwania ciąży.

Łącznie w 2017 r., według tych trzech źródeł (MZ, MSWiA i MS) wynika, że w 2017 r. zarejestrowano w Polsce 1061 zabiegów przerwania ciąży.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz