W hołdzie ciału, które poświęciło się, by dać życie [ZDJĘCIA]

Fotografka porównuje kobiety do kwitnącego ogrodu. Krytycy nazwali prace tej młodej artystki prowokacyjnymi.

Kwitnący ogród

Fotografka Alexandra Sophie tak mówi o swoim doświadczeniu ciąży i totalnych zmian, jakie zaszły wówczas w jej ciele: "Czułam się, jak by ziarno zostało zasiane w moim ogrodzie i każdego dnia rosło i rosło, a ja czekałam, kiedy będzie gotowe by zobaczyć świat."

I choć jest to niewiarygodny cud - cud narodzin, dzieje się on każdego dnia. Według danych UNICEF każdego dnia przychodzi na świat około 353 tysięcy dzieci!

Zainspirowana siłą własnego ciała oraz historiami otaczających ję kobiet, zdecydowała się stworzyć niesamowitą serię zdjęć pt. "Kwitnący ogród". Artystka postanowiła w prosty i efektowny osób pokazać moc kobiecego ciała, które jest zdolne przynieść życie na świat. Tymczasem to nie jedyny aspekt kobiecości.

Na początku Sophie chciała, by projekt przedstawiał jej osobiste uczucia, w ten sposób chciała się podzielić ze światem własnymi doświadczeniami, oddając hołd wszystkim kobietom. Poświeciła jednak uwagę szczególnie konkretnemu rejonowi ciała kobiety, niektóre doświadczenia są radosne, inne bolesne, jeszcze inne to tematy tabu. 

Sophie pracuje nad kolejnymi pracami, chce pokazać także poronienie, starość, choroby, aborcję, transseksualizm, depresję poporodową. Chciałaby także, by kobiety na kolejnych zdjęciach pokazały swą różnorodność pod względem wieku i typu budowy ciała.

Zobacz niezwykłą galerię pokazującą w tak niezwykły sposób dziewictwo, dojrzałość czy macierzyństwo >>>

db

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Łukasz z Krakowa
2016-09-12 08:36:14

re: W hołdzie ciału, które poświęciło się, by dać życie [ZDJĘCIA]

Mnie autentycznie poruszyło zdjęcie nr 2. Rozstępy na brzuchu tej pani są autentyczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz