Weronika Rosati uczy córkę angielskiego! Nie za wcześnie?

Córka Weroniki Rosati od pierwszych dni ma stały kontakt z językiem angielskim. Czy celebrytka słusznie osłuchuje Dziecko z drugim językiem?

rosati

Weronika Rosati nie tak dawno została mamą. 11 grudnia 2017 roku na świat jej przyszło pierwsze dziecko. Aktorka nie ukrywa, że jest jedną z tych matek, które na temat macierzyństwa wiedzą niemalże wszystko. Czasem śmieje się nawet, że jeszcze zanim urodziła córkę, przeczytała każdą książkę, która podejmuje problem rodzicielstwa.

Weronice Rosati bardzo zależy na tym, by dać dziecku wszystko to, co najlepsze – zwłaszcza teraz, po rozstaniu z Robertem Śmigielskim, ojcem dziecka.

Czy to właśnie z chęci bycia jak najlepszą mamą narodził się pomysł na to, by uczyć niemowlaka języka angielskiego?

Już od początku mogliśmy się domyślać, że Weronika Rosati ma konkretny plan na życie swojej córki. Dziewczynka przyszła na świat w Los Angeles. Decyzję o tym, by rodzić w USA, Weronika Rosati uzasadnia chęcią otrzymania dla dziecka amerykańskiego obywatelstwa. Aktorka uważa, że amerykańskie obywatelstwo jest ogromną wartością i jeśli jest wybór, to należy z niego skorzystać.

W dodatku Weronika razem z Elizabeth często bywają w USA. Nauka języka angielskiego wydaje się zatem tym bardziej zasadna.

Podobno aktorka zwraca się do córki wyłącznie po angielsku, co ma dać małej Elizabeth możliwość osłuchania się z językiem.

Czy to dobry pomysł?

Eksperci nie mają co do tego najmniejszych wątpliwości! Dwujęzyczność jest najlepszym, co możemy podarować naszym dzieciom.

Dzieci, które od maleńkości posługują się dwoma językami, mają w życiu łatwiej, a do tego lepiej rozwija się ich mózg, ponieważ półkule są zaprzęgnięte do nieustannego działania, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce w ogóle, nie tylko w dziedzinie języków obcych. Dodatkow, do 3 roku życia dziecka, jego mózg najlepiej chłonie wszystkie informacje, zatem to najlepszy moment na to, by przygotować je na naukę drugiego języka. Zatem strategia wychowawcza Weroniki Rosati jak najbardziej zasługuje na pochwałę!

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz