Wpływ telefonów komórkowych na zdrowie ciężarnej i jej dziecka

Warto w tym względzie zastosować pewne zasady bezpieczeństwa. Nie wymagają one od ciebie wiele wysiłku, a mogą tylko uchronić maluszka, którego nosisz pod sercem, przed potencjalnym zagrożeniem.

ciąża

Korzystanie z telefonów komórkowych, laptopów czy tabletów w czasie ciąży jest nieuniknione. Takie mamy czasy. Oczywiście, można spróbować postawić swoje życie na te dziewięć miesięcy na głowie, wyprowadzić się w najbardziej ekologiczny region kraju, telefon utopić w sedesie i jeść tylko bio marchewkę. Ale wiemy, że tak się po prostu nie da.

Przytoczmy jednak podstawowe fakty na temat potencjalnego wpływu urzadzeń elektronicznych na zdrowie mającego się narodzić malszka.

Faktem podstawowym jest, że komórki rozwijającego się płodu dzielą się intensywnie, w gigantycznym tempie i na wielką skalę. Gwałtownie dzielące się komórki mózgowe, wchłaniają więcej promieniowania niż ma to miejsce w przypadku tkanej osób dorosłych. Zatem promieniowanie urządzeń elektronicznych w małej odległości od ciążowego brzuszka, nie może być dla maleństwa zdrowe. W 2011 roku, na Wydziale Położnictwa, Ginekologii i Medycyny Reprodukcyjnej Uniwersytetu w Yale został przeprowadzony pewien eksperyment, który pokazał, że myszki, które w okresie życia płodowego były wystawiane na działanie promieniowania telefonów komórkowych, wykazywały objawy zaburzeń neurorozwojowych.

Ponieważ strzeżonego pan Bóg strzeże, więc zastosuj pewne zasady bezpieczeństwa podczas ciąży:

- nie korzystaj w nadmiarze z telefonu komórkowego, kiedy tylko możesz, dzwoń ze stacjonarnego

- nie noś i nie kładź swojego telefonu komórkowego koło brzucha, kategorycznie nie kładź go na brzuchu; nawet noszenie telefonu w torebce nie izoluje promieniowania dostatecznie,

- nie opieraj tabletu ani laptopa na brzuchu, zaopatrz się w podstawkę pod komputer.

Są kwestie, które nie do końca rozstrzygnięte naukowo, wydają się nam mało poważne, aby brać je do siebie. Jednak lepiej nie czekać, aż niezależni naukowcy dojdą do ostatecznych wniosków, jakie by one nie były. Lepiej kierować się dobrą zasadą: przezorny zawsze ubezpieczony.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Magda
2015-07-29 15:28:08

re: Wpływ telefonów komórkowych na zdrowie ciężarnej i jej dziecka

Ja jestem teraz w 18 tygodniu ciąży i godzinami siedzę w pracy przy komputerze, w domu przy tablecie, dlaczego kupiłam sobie kocyk Belly Armor, który chroni przed tymże promieniowaniem! Polecam. Więcj o kocyku na moim blogu dlaczegoplacze.wordpress.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz