Wstydliwe dolegliwości w ciąży

Ciąża rządzi się swoimi prawami i niestety często wiąże się z krępującymi dolegliwościami, takimi jak chrapanie, nietrzymanie moczu czy nadmierne pocenie. Jak im zaradzić?

ciąża

Mówi się, że ciąża to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych momentów w życiu kobiety. Niestety, nawet rozkwitająca przyszła mama może borykać się z przykrymi dolegliwościami, nad którymi trudno zapanować. Wyciekające z piersi mleko czy chrapanie zawstydzają, szczególnie w obecności męża albo znajomych. My podpowiadamy, jak zwalczyć najbardziej krępujące ciążowe przypadłości!  

Nietrzymanie moczu

Najczęściej zdarza, się gdy kichasz, kaszlesz albo podejmujesz nadmierny wysiłek. Jest spowodowane działaniem hormonów ciążowych, które rozluźniają mięśnie miednicy, a w konsekwencji utrudniają powstrzymanie ucisku macicy na pęcherz moczowy. Najlepszym sposobem na walkę z tym problemem jest wzmocnienie mięśni Kegla - zaciskanie ich w taki sposób, jakbyś chciała zatrzymać strumień moczu. Lekarze zalecają, aby zaciskać mięśnie, a  po kilku sekundach je rozluźniać. Na co dzień, aby zniwelować przykry zapach moczu, używaj specjalnych wkładek higienicznych dostępnych w aptece.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz