Wszystko o włosach i zabiegach fryzjerskich w ciąży

Zmiany hormonalne bardzo wpływają na włosy przyszłej mamy.

włosy w ciąży

Włosy ciężarnej mogą stać się piękniejsze, mieć więcej blasku, ale mogą także nagle stać się oklapnięte. Z całą pewnością włosów dzięki hormonom będziesz miała więcej (niestety nie tylko na głowie). Jakie zabiegi w ciąży są dozwolone?

Farbowanie włosów w ciąży

Wokół tego zabiegu fryzjerskiego krąży wiele mitów. Wiele mam obawia się, że substancje chemiczne z farb mogą się wchłaniać przez skórę i być szkodliwe dla płodu. Nie ma na to jednak dowodów. Lekarze zalecają, by raczej unikać zabiegu w pierwszym trymestrze, szczególnie uciążliwy może być zapach farby, który może nagle ci przeszkadzać. Jeśli będziesz chciała zrobić odrosty, porozmawiaj z fryzjerem, wybierz naturalną farbę do włosów, poproś także, by uchylić okno i dobrze wywietrzyć gabinet. Pamiętaj jednak, że zabieg farbowania może przynieść inny efekt, przez hormony reakcja na farbowanie może być inna niż do tej pory.

Prostowanie włosów w ciąży

Chcesz poskromić loki? Choć brak dowodów na to, że substancje używane do takich zabiegów mogą wpływać na płód, to nie ma także dowodów na ich nieszkodliwość. Prawdopodobnie efekt prostowania może być inny, niż się spodziewasz, wszystko za sprawą hormonów. Może bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie poddawanie włosów zabiegom termicznym, za pomocą prostownicy.

Trwała ondulacja w ciąży

Jeśli twoje włosy nie są puszyste i marzysz o ondulacji, będzie musiała poczekać . Zabieg ten prawdopodobnie nie zagraża maluszkowi (choć nie ma jednoznacznych badań), ale niestety włosy mogą się w ogóle nie skręcić albo skręcić bardziej niż zwykle.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Włosy
2017-05-30 13:43:04

Ja w ciazy przestawilam sie na naturalne kosmetyki do wlosow. Zamawialam z organicznewlosy.pl i moje wlosy sa o wiele mocniejsze i lsniace

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Caroline
2017-05-05 14:51:46

Ja nawet jak byłam w ciąży, to używałam swojego Panasonica z wymiennymi nakładkami i było ok. :) nie ma żadnych przeciwwskazań, a to znacznie wygodniejsze niż golenie maszynką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz