Wybierz najlepsze łóżeczko dla maluszka

W pierwszym roku swojego życia dziecko przesypia aż 300 dni, warto więc zadbać o to, by zakupiony mebel był nie tylko estetyczny, wytrzymały i funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny.

łóżeczko

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Kluczową kwestią jest odpowiednio dobrany materac. Czasem dziecko dziedziczy go wraz z łóżeczkiem po starszym rodzeństwie. Ponieważ jednak materac przyjmuje kształt pierwszego właściciela, może on nie tylko być niewygodny dla kolejnego potomka, ale też negatywnie wpływać na kręgosłup dziecka i powodować wady postawy. Dlatego warto jest zainwestować w egzemplarz dostosowany do nowego członka rodziny.

Rodzaje materaców:

• materac z pianki poliuretanowej najłatwiej się odkształca i deformuje pod wpływem ciężaru;

• materac z pianki termoelastycznej reaguje na temperaturę ciała i pod jej wpływem dostosowuje się do sylwetki dziecka;

• materac kokosowy wypełnia wata z naturalnego włókna kokosowego, ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne, jest dość twardy;

• materac lateksowy - dzięki strukturze lateksu materac „oddycha”, jest elastyczny i dopasowuje się do ciała niemowlaka;

• materac bonelowy odporny na odkształcenia, zbudowany jest ze sprężyn połączonych i otoczonych pianką poliuretanową;

Niezależnie od typu i modelu zakupionego materaca – przed użyciem dokładnie go wywietrz, aby pozbyć się zapachów pozostałych po jego produkcji czy magazynowaniu. Kupując, pytaj o certyfikaty i czytaj opisy dotyczące atestów, bezpieczeństwa i antyalergicznych właściwości materaca, a także jego konserwacji i czyszczenia.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anka
2015-04-13 15:14:14

re: Wybierz najlepsze łóżeczko dla maluszka

Ja zawsze zwracam uwagę na atesty i wszelkie inne certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość materacyka. Może to być atest PZH, dla tkaniny Oeko-tex 100, fajnie, jak materacyk jest antyalergiczny i świetnie oddycha. Niektórzy producenci mają swoje oznaczenia, jak np. Hevea i certyfikat "Bezpieczny dla dziecka" http://www.klinikasnu.pl/materace-lateksowe/399-materac-hevea-baby.html Starajcie się zwracać uwagę na takie rzeczy, bo one są ważne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz