Jak ciąża zmienia wygląd twojej skóry?

Zmiany skórne dokuczające przyszłym mamom.

sucha skóra

 

Jedną z charakterystycznych cech wielu przyszłych mam jest zdrowy wygląd skóry. Podczas ciąży znika wiele niekorzystnych zmian skórnych, z którymi borykamy się na co dzień. Niestety, pod wpływem hormonów i skłonności genetycznych na ich miejscu mogą pojawić się inne atrakcje, o jakich wcześniej nie miałaś pojęcia. Pocieszające jest to, że po narodzinach malucha wiele z nich znika samoistnie, a innych można się pozbyć.

 Sucha skóra

Jeśli przed ciążą miałaś problemy z trądzikiem i zaskórniakami, bardzo możliwe, że przez jakiś czas od nich odetchniesz. Jeśli jednak nie miałaś, teraz może ci zacząć dokuczać nadmierna suchość skóry. Dzieje się tak dlatego, że w ciąży wydzielamy dużo estrogenów, które spowalniają pracę gruczołów łojowych. Dlatego w tym szczególnym czasie ważne jest intensywne nawilżanie skóry. W przeciwnym wypadku może dochodzić do podrażnień.

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kacha
2017-09-13 19:48:46

W ciąży używałam emolientów dla dzieci. Miałam bardzo suchą skórę, naciągniętą, łuszczącą się i swędzącą. Najlepsze były produkty linomag z olejem lnianym, bo praktycznie bezzapachowe, natłuszczały, nie brudziły i nie tłuściły ubrań. Dodawałam oliwkę do wanny, myłam się żelem, smarowałam balsamem. Wtedy mogłam też spokojnie spać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz