Jest już wyrok dla byłego nauczyciela, który molestował swoje uczennice

Trzy z nich były niepełnoletnie.

nauczyciel

Nie tak dawno informowaliśmy o nauczycielu języka angielskiego, który został oskarżony o molestowanie uczennic.

Mężczyzna właśnie usłyszał wyrok, który skazuje go na pięć i pół roku więzienia. Sąd w Żywcu uznał, że były nauczyciel poprzez nadużycie stosunku zależności i zaufania, seksualnie wykorzystał trzy małoletnie dziewczynki, z których jedna miała mniej niż 15 lat, oraz jedną pełnoletnią uczennicę.

Udało się ustalić, że do pierwszego zdarzenia doszło w październiku 2012 roku. Mężczyzna doprowadził wtedy niepełnoletnią uczennicę do obcowania płciowego. 4 miesiące później dopuścił się kolejnego przestępstwa - doprowadził kolejne dwie niepełnoletnie dziewczynki do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Ustalono, że obiecywał im korzyści majątkowe w zamian. Do molestowania pełnoletniej uczennicy doszło w 2016 roku. Mężczyzna został zwolniony z pracy po ujawnieniu sprawy.

Śledztwo rozpoczęto wiosną ubiegłego roku.

Proces, który rozpoczął się pod koniec marca tego roku - z uwagi na dobro poszkodowanych - był niejawny. Uzasadnienie wyroku odczytano za zamkniętymi drzwiami.

Mężczyzna nie może zajmować więcej funkcji i wykonywać zawodów związanych z wychowanie, edukacją i wychowaniem małoletnich przez 15 lat. Ma również zakaz zbliżania się do trójki poszkodowanych dziewcząt przez 10 lat. 

Oskarżenie objęło również dyrektorkę placówki, która została skazana na rok więzienia, w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę w wysokości 3 tysiące złotych. Zdaniem sądu, kobieta była świadoma tego, że jej podwładny dopuścił się przestępstwa w 2012 roku, ale nie zawiadomiła o tym organów ścigania.AK

Źródło: rmf24

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz