Zdjęcia, które pokazują, JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAJĄ ciężarne kobiety

Każda z nas przeżywa ciążę inaczej. Ciąża to czas piękny i trudny zarazem. Zmieniamy się - psychicznie i fizycznie, a po urodzeniu dziecka już nic nie wydaje się takie, jak przedtem.

 Natalie McCain

"Kocham swoje ciało, kocham swój ciążowy brzuszek, swoje rozstępy, swoje krągłości i niedoskonałości, kocham swoją rodzinę i przyjaciół, którzy na co dzień mnie wspierają, ale nie pozwalam innym wpływać na to, co sama o sobie myślę".

"Jestem piękna, silna i inteligenta".

Tak mówią o sobie bohaterki projektu pod nazwą "The Honest Body Project", autorstwa Natalie McCain. Fotografka przyznaje, że zawsze starała się akceptować swoje niedoskonałości: lekką nadwagę i wygląd ciała w obu ciążach i po nich. Kiedy zorientowała się, że jej brak pewności siebie i zmagania z własnymi słabościami są tak powszechne wśród wielu kobiet, zdecydowała się na projekt fotograficzny, który, jak to okresliła, stał się drogą do samoakceptacji, a także hołdem wobec kobiet i ich silnych, pięknych ciał doświadczonych macierzyństwem.

Aby dodać kobietom odwagi, nauczyć ich samoakceptacji i pokazać, że nie są samotne w zmaganiach z własnymi niedoskonałościami, postanowiła stworzyć platformę pod nazwą "The Honest Body Project", a w ramach niego wykonała serię zdjęć zatytułowaną "Piękno w matce". Seria ta jest kolekcją fotografii i historii oczekujących na swe potomstwo matek, bo, jak mówi Natalie McCain: "Żadna matka nie powinna czuć się samotna".

Bohaterki jej zdjęć dzielą się swoimi doświadczeniami: opisują niedogodności ciąży, ból poronienia oraz lęk przed nieznanym i nowym - wyzwaniami macierzyństwa, tak jak jedna z nich:

"Najlepszym etapem ciąży było dla mnie jej zakończenie, kiedy po porodzie wzięłam w swoje ramiona moje dziecko. Po tych wszystkich zmaganiach i trudach jestem szczęśliwa, że dane było mi zajść w ciążę i urodzić zdrowe dzieci.".

Inna mówi zaś: "Nienawidziłam być w ciąży. Czułam się fatalnie. Gdybym mogła, zapłaciłabym każde pieniądze, aby ktoś mógł być w ciąży za mnie.".

Kochane Mamy, a jak Wy czułyście się w ciąży? Lekko, zdrowo i atrakcyjnie, czy wprost przeciwnie?

Oglądając zdjęcia na następnych stronach, powspominajcie swoje 9 miesięcy oczekiwania na dziecko.

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-10-23 16:12:42

re: Zdjęcia, które pokazują, JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAJĄ ciężarne kobiety

wieszkosc tych kobiet jest w ciązy, ale przy okazji sa GRUBE/OTYŁE ! też jestem w ciązy i jedyne czego mi przybyło to brzuszka z przodu, którym jest ewidentnie dziecko, wody płodowe itp, ale nie roztyłam się jak świnia, tylko dlatego ze jestem w ciązy, nie mam tłustych, grubych łapsk, wielkiej dupy i zbednego tłuszczu na całym ciele. Nie żre jak zwierze, wiec nie musze sie martwic tak poczwarnym wygladem, nie pocieszajcie nikogo ze jak jest w ciazy to skazany jest na taki wizerun ... ek. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2015-10-26 09:30:05

A ja podczas ciąży "żarłam jak świnia" (byłam wiecznie głodna, a nie miałam zamiaru się głodzić) i dorobiłam się tłuszczu na całym ciele (oczywiście nie takiego, jak na zdjęciach). To całkiem naturalny mechanizm, ciało w ciąży gromadzi tłuszcz, a w nim rozpuszczalne witaminy, żeby starczyło rezerwy na pierwsze tygodnie karmienia piersią. Po 2 miesiącach od porodu WSZYSTKO zrzuciłam, bez żadnych diet i ćwiczeń (miałam zakaz ćwiczeń), na samym karmieniu piersią. Tak więc nie ma co się martwić dodatkowym tłuszczem w ciąży, ani bezsensownie chełpić się, że się go nie ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-10-22 17:00:08

re: Zdjęcia, które pokazują, JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAJĄ ciężarne kobiety

Str 4 ta kobieta jest tak otyla ze jej brzuch nawet nie wygląda na ciążowy. To jest po prostu zaniedbanie. Nie powinno wmawiać się ludziom że to jest ok bo nie jest. Otyłość to choroba!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz