Jak wyglądają brzuchy kobiet, które noszą pięcioraczki? Są ogromne! [FOTO]

Pięcioraczki występują raz na 52 miliony ciąż.

ciąża mnoga

Ciąża wielopłodowa inaczej nazywana ciążą mnogą występuje, gdy wewnątrz macicy rozwija się więcej niż jeden zarodek. Takie ciąże pojawiają się coraz częściej, ale dalej należą do rzadkości przede wszystkim, gdy jednocześnie rodzi się więcej niż dwoje dzieci.

Zgodnie z regułą Hellina można obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży mnogiej, o ile powstała w sposób naturalny, bez farmakologicznej ingerencji. Bliźnięta pojawiają raz na 85 ciąż, trojaczki raz na 7225 ciąż, czworaczki raz na 614 125 ciąż, a prawdopodobieństwo urodzenia pięcioraczków można nazwać prawdziwym cudem, bo występuje raz na 55 milionów ciąż.

Ciąże wielopłodowe są ciążami podwyższonego ryzyka. Ryzyko to wzrasta wraz ze wzrostem liczby płodów. W przypadku pięcioraczków może wystąpić wiele powikłań zarówno podczas trwania ciąży jak i porodu. Nie ma jednak powodu, by martwić się na zapas. W przypadku odpowiedniej opieki medycznej, częstego wykonywania badań i dbania o zdrowie, odpowiednie odżywianie i regenerację organizmu, szanse na szczęśliwe rozwiązanie znacznie wzrastają.

Ponieważ stosunkowo często można obserwować kobiety w ciążach bliźniaczych, wiemy jak duże są takie brzuchy. Jednak jak jest w przypadku pięcioraczków? Jak wyglądają mamy, które noszą pod sercem pięć skarbów?

Zobacz naszą galerię! >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz