Zdolność rozrodcza - jakie warunki musi spełnić kobieta, aby zajść w ciążę?

W życiu tak się układa, że kobiety, które bardzo pragną zostać mamami, muszą przejść długą drogę. Jakie warunki musi spełnić kobieta, aby zajście w ciążę było możliwe?

ciąża

Jeśli już raz byłaś w ciąży, to prawdopodobnie będzie również kolejny. Najtrudniejsze sytuacje pojawiają się wtedy, gdy kobieta w ogóle nie może zajść w ciążę. Wtedy mówi się, że nie ma zdolności rozrodczej. Natura stawia konkretne wymagania przyszłej mamie, bez tych warunków nie ma ciąży, koniec kropka, nie ma taryfy ulgowej.

Budowa anatomiczna macicy i funkcjonowanie jajników

Prawidłowa budowa anatomiczna dróg rodnych to podstawa. Czasem zdarza się, że pojawiają się odchylenia od normy, które wymagają korekty chirurgicznej. Im stopień odchylenia od normy jest mniejszy, tym większe szanse na zajście w ciążę. Drugim koniecznym elementem do zajścia w ciążę, jest prawidłowe funkcjonowanie jajników. W ciele kobiety muszą zachodzić odpowiednie zmiany hormonalne, musi występować owulacja, a stężenie żeńskich hormonów musi być właściwe. 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mama
2016-03-03 20:02:21

re: Zdolność rozrodcza - jakie warunki musi spełnić kobieta, aby zajść w ciążę?

Nam sie udalo po 6 miesiacach, to sie stalo na urlopie...bylam wyluzowana i nie myslalam o zajsciu w ciaze.. po powrocie z urlopu poszlam do lekarza ze nie moge w ciaze zajsc a okazalo sie ze juz bylam w ciazy hi hi.. teraz jestem w 5 miesiacu ciazy i nie mozemy sie doczekac na upragnionego synka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Alinaaaa
2016-03-01 19:20:24

re: Zdolność rozrodcza - jakie warunki musi spełnić kobieta, aby zajść w ciążę?

Ja spełniam wszystkie te warunki, niestety od pół roku bezskutecznie staramy się o dziecko. Jednak nie tracę nadziei.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz