To nie fanaberia. Jeśli chcesz urodzić zdrowe dziecko, koniecznie zadbaj o zęby!

Zdrowe zęby w ciąży to podstawa zdrowia zarówno mamy, jak i dziecka. Sprawdź, jak zadbać o piękny i zdrowy uśmiech!

zęby

Pewnie nieraz babcia będzie Ci powtarzać, że w ciąży nie powinno się leczyć zębów! Skąd to przekonanie? Z mądrości ludowych z czasów babć naszych babć. Ponieważ przetrwało do dzisiaj, medycyna musi walczyć z zabobonami i nieustannie namawiać ciężarne do leczenia zębów. Bo zdrowe zęby w czasie, gdy jesteś w ciąży, mają szczególne znaczenie!

Niska masa urodzeniowa, zakażenia bakteryjne noworodka, a nawet przedwczesny poród mogą być konsekwencją unikania dentysty. Musisz więc zapobiegać, a jeśli się nie uda – to koniecznie leczyć!

Zanim zajdziesz w ciążę, wylecz zęby!

Zanim zaczniesz na poważnie myśleć o ciąży, zaplanuj dokładnie leczenie zębów. Właśnie to jest kluczem do sukcesu! Lekarze często podkreślają, że kobiety jeszcze przed poczęciem dziecka powinny mieć wyleczone wszystkie zęby.

Dlaczego chore zęby mogą mieć negatywny wpływ na ciążę?

Problemy zdrowotne w jamie ustnej utrudniają zajście w ciążę. Jeśli jednak nie zdążyłaś przeprowadzić całościowego leczenia zębów przed zajściem w ciążę, to teraz – skoro już wiesz o dziecku - powinnaś umówić się na wizytę u stomatologa. Bakterie, które wywołują stan zapalny albo choroby jamy ustnej dostają się z zęba przez łożysko do krwiobiegu i mogą zagrażać dziecku. To, co najbardziej może zaszkodzić ciąży przez niewyleczone zęby to utrudniony prawidłowy rozwój, lekkie upośledzenia płodu oraz poród przedwczesny.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz