Znikający płód!

Zniknięcie płodu kojarzy się abstrakcyjnie, niemal jak porwanie prze UFO. Ale niestety to medyczny fakt, który pojawia się u 20-30% ciąż bliźniaczych. Kobieta możne nawet nie wiedzieć, że w jej łonie rozwijały się bliźniaki. Co oznacza tajemnicze zniknięcie płodu?

twins

Nieoficjalne dane mówią, że aż 20-30% ciąż bliźniaczych kończy się zniknięciem jednego płodu. Kobiety nie wiedzą, że ich organizmie były zagnieżdżone dwa zarodki. Największe ryzyko zaginięcia płodu istnieje do 12. tygodnia ciąży. To też data pierwszego USG, na którym widać już tylko jeden płód.

Bliźniaki!

Dziś rodzą się częściej niż wiele lat temu. Dawniej urodzenie i wychowanie zdrowych bliźniaków było rzadkością. Dlatego narodzenie bliźniąt budziło wiele emocji. W czasach starożytnych bliźniakom przypisywano zdolności przywódcze, jak w legendzie o braciach rządzących Rzymem Remusie i Romulusie. Dziś dwójkę dzieci rodzi co siedemdziesiąta kobieta, a za kilkanaście lat może być to co druga kobieta. Bliźnięta są wyjątkowe, w odróżnieniu od rodzeństwa, które ze sobą rywalizuje, bliźniaki raczej współpracują. Wyjątkiem jest ich życie płodowe.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz