Zobacz, jak 16-tygodniowy płód ‘śpiewa’ do puszczanej mu muzyki!

Przez lata eksperci byli zdania, że dziecko w łonie matki nie jest w stanie wyłapywać dźwięków do 18-26. tygodnia. Badania dowiodły, że od początku drugiego trymestru, płód jest w stanie usłyszeć dźwięki dochodzące ze świata poza macicą mamy.

słuch dziecka

Słuch dziecka zaczyna rozwijać się bardzo wcześnie. Najpierw pojawiają się komórki, które później przekształcą się, między innymi, w uszy. Około 9 tygodnia ciąży, pojawiają się wokół szyi płodu małe wypustki. Podczas pierwszego i drugiego trymestru, pojawiają się połączenia między uchem wewnętrznym, a odpowiednimi neuronami w mózgu, które odpowiadają za przetwarzanie dźwięku. Już w 16 tygodniu ciąży jest prawdopodobne, że dziecko będzie odbierać ograniczone szmery dochodzące z zewnątrz. Z kolei w 24 tygodniu ciąży, słuch dziecka jest na tyle wykształcony, że przekręca ono główkę w kierunku dochodzących dźwięków i głosów.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

:/
2016-04-01 16:14:25

re: Zobacz, jak 16-tygodniowy płód ‘śpiewa’ do puszczanej mu muzyki!

Uwielbiam te wasze artykuły, trzeba przejść przez 1359 stron w artykule, aby w końcu móc obejrzeć to, po co się weszło. Tak ciężko zrobić artykuł na jedną stronę bez tego bezsensownego lania wody? Zastanówcie się nad tym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz