Żylaki w ciąży - jak zidentyfikować ten problem i skutecznie z nim sobie poradzić?

Problem ten dotyka 40% kobiet, które spodziewają się dziecka.

żylaki w ciaży

W okresie ciąży kobieta jest szczególnie narażona na wystąpienie żylaków. Przyrost wagi, zwiększona ilość krwi, rozluźnienie naczyń krwionośnych w wyniku zmian hormonalnych, czy ucisk płodu na żyłę główną, to szereg zmian, które zachodzą w organizmie ciężarnej. Wszytko, to utrudnia odpływ krwi z dolnych partii ciała i może prowadzić do żylaków nóg, czy hemoroidów. Warto wiedzieć, że żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale poważny problem zdrowotny!

Żylaki nóg

Zwróć uwagę na uczucie ciężkości nóg, opuchliznę, a także pojawiające się pajączki lub wężyki. Nie są to jeszcze żylaki, ale to wyraźny znak, że trzeba coś zmienić, bo naczynia krwionośne sobie nie radzą i nie wytrzymują pod naporem krwi.

Żylaki w ciąży mogą prowadzić do poważnych powikłań - zakrzepicy żylnej. W krwi mogą powstawać skrzepy, które mogą zatykać naczynia krwionośne, uniemożliwiając swobodny przepływ krwi. Zakrzepica objawia się bólem i obrzękiem nóg, a także zaczerwienieniem wzdłuż żyły, czasem można wyczuć zgrubienie w miejscu zakrzepu, konieczna jest wizyta u lekarza i zastrzyki zmieniające krzepliwość krwi.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

natalia
2016-10-07 14:07:54

re: Żylaki w ciąży - jak zidentyfikować ten problem i skutecznie z nim sobie poradzić?

Paskudna sprawa z tymi żylakami, ja jeszcze miałam zaparcia i byłam bardzo zagrożona ale ginekolog mi poleciałam dicopeg i po nim się skończyły praktycznie wszystkie problemy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz