Skandal w Irlandii: prawie 1500 nielegalnych adopcji dzieci!

Czy to możliwe, aby w dzisiejszych czasach kwitł handel dziećmi? Dlaczego tak się dzieje?

dziecko

Irlandzkie agencje adopcyjne biją na alarm: już nawet 15 000 Dzieci zostało nielegalnie zaadoptowanych w tym kraju! Media podały to do wiadomości chwilę po tym, jak irlandzka minister ds. Dzieci i Młodzieży Katherine Zappone ujawniła, że irlandzka agencja ds. Dzieci i Rodzin Tusla potwierdziła 126 przypadków nieprawidłowo zarejestrowanych urodzeń. Rodziny adopcyjne zostały poinformowane, że rodzice, którzy oddali ich dzieci do adopcji... mogli nie być ich prawdziwymi rodzicami. Aż 79 z nich było zupełnie nieświadome całego procederu i nie miało nic wspólnego z tym przestępstwem.

"To była zbrodnia przeciwko tym ludziom i ich matkom. Przed wszystkim Matkom, którym powiedziano, że ich dzieci umarły", powiedział Fergus Finlay w audycji radiowej RTE "Morning Ireland". 

Z informacji podanych do mediów wynika, że w całym procederze może uczestniczyć ponad 100 instytucji oraz osób. "Podejrzewam, że zaangażowana jest każda agencja adopcyjna w kraju, które opiekują się 150 000 dzieci. Byłoby świetnie, gdyby co najmniej dziesięć procent z nich nie było nielegalne (...) Najważniejsze dla nas jest to, żeby ci ludzie poznali swoją tożsamość. Mają prawo do tego, by wiedzieć, kim są i skąd pochodzą. To jest nad wyraz ważne", dodał Finlay, stwierdzając, że należy teraz przeprowadzić dokładne dochodzenie w sprawie zaangażowanych osób. "Ludzie mają absolutne prawo wiedzieć" dodaje.

Po podaniu do ogólnej informacji 126 potwierdzonych przypadków w zeszły wtorek, premier Leo Varadkar opisał to odkrycie "kolejnym mrocznym rozdziałem w historii Irlandii". Stwierdził również, że obecne przypadki mogą być tylko "wierzchołkiem góry lodowej" i że po dokładnym dochodzeniu może się okazać, że bezprawnych adopcji może być "setki tysięcy".

Przegląd próbek zapisów od innych organizacji adopcyjnych przeprowadzi Marion Reynolds, była zastępczyni dyrektora ds. Usług społecznych w Irlandii Północnej. Planuje się, że dokładne dane na ten temat zostaną podane do informacji publicznej w przeciągu czterech miesięcy.

 

AK

Źródło: www.irishcentral.com

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz