Elżbieta Rafalska o 500 plus z kryterium dochodowym

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej ponownie zabrała głos w sprawie zmian w programie świadczenia "Rodzina 500 plus".

rodzina

Pogłoski o zmianach w programie "Rodzina 500 plus" nie cichą. W związku z tym głos ponownie zabrała Elżbieta Rafalska, czyli Minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zobacz też: Rodzina 474 plus, czyli ile jest wart dzisiaj program 500+

"Przyjdzie taki moment, w którym trzeba będzie się zastanowić nad tym, czy kryterium dochodowe będzie podlegało zmianie" - powiedziała w radiowej Jedynce. Podkreśliła też przy okazji, że program jest bardzo szeroko omawiany, dlatego wszyscy przykładają dużą wagę do tego, co na ten temat mówią w mediach.

"Cokolwiek byśmy powiedzieli, to odbija się natychmiast takim dużym echem, że już mieliśmy jakiś tydzień czy dwa tygodnie temu informację, że 500 plus zamieni się w 1000 plus. Więc tych pomysłów jest sporo" - powiedziała minister.

Zobacz też: Wyliczono, ile miesięcznie płacimy na 500+

Minister Rafalska w radiowej Jedynce oceniła, że jest to budżet prospołeczny i budżet solidaryzmu społecznego. 

"Ja mogę być spokojna o realizację projektów, programów społecznych, one są zabezpieczone. Część z nich ma charakter obowiązkowy, obligatoryjny, a więc zobowiązuje do sfinansowania, pełnego zabezpieczenia tych wydatków. Mówię tu o programie Rodzina 500 plus, czy kolejny rok pojawienia się programu wyprawki szkolnej Dobry start, ale też mamy zabezpieczone środki na zapowiadane emerytury matczyne. One są dziś ujęte w rezerwie" - mówiła. Jak powiedziała w wywiadzie, koszt tej ustawy zakłada budżet na prawie 915 mln zł.

 

AK

Źródło:businessinsider.com.pl

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-08-26 11:14:11

Nie ma żadnych kryteriów dla oszustów Moja sąsiadka oficjalnie przyznaje się że z konkubentem ma 12000 dochodu i tak 500+ otrzymuje na 1 dziecko bo tylko 1 posiada Pani minister rozdaje pieniądze oszustom a nie potrzebującym

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz